Причини тріщин в стелі і їх профілактика

Надрукувати
 

Причини тріщин в стелі усунути або дуже важко, або неможливо. Тому як зазвичай причина тріщин в стелі - це сезонні або під навантаженням руху перекриття. Залишається тільки маскувати ці тріщини.

Кращий метод - зашивання стелі вагонкою, панелями ПВХ або МДФ. А як бути, якщо хочеться рівний гладкий фарбований стеля?

Існують прийомчики, які не усуваючи причини тріщин у стелі, надійно маскують ці тріщини. За рахунок візуального обману або обману зору. Коли по лінії «розлому» виконують спеціально вирізані канавки або валики, які створюють рівну смужку тіні і відволікають зір від невеликих нерівностей або тріщин на стиках.

Руст - це така вирізана в штукатурці стелі доріжка. Нарізають русти уздовж стиків плит перекриття. Рух плит перекриття в цих місцях під воздествие перепаду температур - основна причина тріщин в цих місцях.

Для нарізки рустів готують русторезку (рустовку) - дошку з ручкою, до робочої поверхні якої з краю кріплять металеву петлю (беруть таку петлю в наборі від шпінгалета). Ця петля при русі русторезкі уздовж шва між плитами, буде вирізати в свіже нанесеної і розтертої штукатурці доріжку.

Щоб доріжка була рівною, до плити перекриття уздовж шва кріпиться правило в якості полозка, до нього притискається бічним краєм русторезка і рухається уздовж полозка взад-вперед.

Рейки кріпляться або помічником (вкрай ненадійний варіант) або спеціальним інструментом - двома телескопічними стійками. Нарізку руста можна починати не раніше 1-2 годин після заповнення та затирання шва.

В даний час русти виконують далеко не повсюдно. Все частіше просто суцільно заштукатурюють стики із застосуванням склосітки. Перед нанесенням останнього шару штукатурки стики проклеюються смужками склосітки (серпянкой) - і ніякі тріщини не страшні. Багато суцільно обклеюють стелю павутинкою зі скловолокна.