Види штукатурки, який вибрати?

Надрукувати
 

Штукатурний розчин - це слово якесь неправильне, тому що в штукатурному розчині ніщо ні в чому не розчиняється.

 Це просто суміш наповнювача (пісок, іноді дрібний щебінь, в декоративних складах - полімерні зерна, соломи, стружок, тирси та іншого матеріалу, що створює обсяг), в'яжучого (цемент, глина, вапно, гіпс і т.д.) і води.

Штукатурний розчин дуже хорошої якості виходить з кар'єрних пісків. По-перше, піщинки таких пісків мають гострі краї і грані, а тому дуже добре зчіплюються. По-друге, в кар'єрних пісках багато глинистих частинок. А глина - самий пластичний з усіх природних матеріалів. І чим більше пластичней штукатурний розчин, тим легше з ним працювати, тим краще він «прилипає до поверхні».

Для штукатурних розчинів зовсім не потрібна та фортеця і міцність, яку вимагають від кладок розчинів і розчинів для заливки фундаментів і залізобетонних форм. Тому використання дешевого кар'єрного піску для штукатурок - найоптимальніший варіант з усіх можливих. Звичайно, пісок цей краще просіяти, особливо при виконанні високоякісної штукатурки.

Жирність штукатурного розчину повинна бути оптимальною. Жирність - це відносний вміст в'яжучого. Якщо його занадто багато, штукатурний розчин виходить занадто жирним і при висиханні потріскається. Якщо ж в'яжучого буде мало, штукатурний розчин буде дуже незручним в роботі - він не буде прилипати ні до інструменту, ні до поверхні. Те ж спостерігається, коли розчин містить непластичними в'яжучий, наприклад, цемент.

Штукатурний розчин - це пластична сира маса, яка при випаровуванні води має властивість перетворюватися в камневидное тіло, міцно зчеплене з основою. Штуктурний розчин, як і сама штукатурка, отримують свою назву від в'язкого в їх складі.