Як подружиться зі свекрухою

Надрукувати
 

Є одна тема, яка давно хвилює серця і розум багатьох людей - конфлікт свекрухи і невістки.

Давайте розберемося, звідки такий інтерес до цієї теми і які причини проблемних відносин свекрухи і невістки?

Однією з причин таких складних взаємин можна назвати проживання з батьками під одним дахом, коли невістка, живучи на території батьків чоловіка, змушена бачитися зі свекрухою щодня.

І навпаки, конфліктів не буває в тому випадку, коли молоді рідко спілкуються з батьками чоловіка. Інший варіант - важкий характер свекрухи невістка може помітити, коли та приходить відвідати з перевірками по дому, постійно дзвонить, критикує і дає непотрібні поради.

Навіть якщо син давно вже виріс і сам виховує чотирьох дітей, його мати в будь-якому питанні намагається прийняти його позицію, тоді, звичайно, це полегшує розуміння даного питання: «? Заради чого такі муки» А ось в Східних країнах все зовсім навпаки, батьки дружини підтримують чоловіка і повинні бути на його боці, сторону ж невістки повинні прийняти батьки чоловіка.

Але такий баланс в наших сім'ях просто невообразім. Найчастіше буває, що батько виправдовує непорядні вчинки свого чада, а в разі розлучення винними виступають невістка чи зять.

Іншою причиною може бути зайва прихильність до «пізнього» синові, або коли мати вкладає всю душу в єдиного синочка, жертвує всім заради нього і потім чекає у відповідь віддачі синівської боргу, уваги, поваги. А замість цього в його житті з'являється зовсім інша жінка і отримує все. Ось таке бачення причини дає зрозуміти поведінку матерів, які просто по-іншому не можуть.

Буває і так, свекруха стає образлива і вразлива, що часто говорить про те, що син не приділяє їй уваги як раніше, це теж може стати приводом для недружніх відносин між свекрухою та невісткою. Найчастіше таке трапляється, якщо свекруха самотня, у неї немає улюбленого заняття.

Вона не розуміє, що з віком, дорослий чоловік - її син, повинен покладати на себе відповідальність за сім'ю, яку він створив, і не може ділити любов в рівній мірі. Це, швидше за все, можна назвати навіть дорослими капризами або просто повернення в минуле, коли маленький син просив у всьому ради у своєї мами.

Якщо вже мова зайшла про примхливість і чутливості свекрухи, то тут треба згадати про таке поняття як клімакс, адже нерідко в цей період вона стає надміру емоційною, дратівливою, запальною, можуть навіть змінюватися риси характеру, настрій. Невістка може тільки однією своєю присутністю нагадувати свекрухи про вік і про те, що вона вже майже бабуся.

Виходячи з таких причин, можна позначити деякі прості правила для невісток

A) не вирішуйте сімейні проблеми зі скандалами
Б) постаратися зрозуміти недобре поведінку свекрухи
В) знайти щось спільне зі свекрухою, дізнатися її інтереси, зробити їй приємне, проявіть дружелюбність
Г) вмійте домовлятися, ростіть в собі потрібні якості (співчуття, вміння слухати, толерантність та ін.)

Є, звичайно, і такі сім'ї, де відносини свекрухи і невістки не варті проблемою. Тут, швидше за все, існує нав'язана авторитарність свекрухи і м'яка піддатливість невістки. Але як то кажуть - всі засоби хороші, аби не навпаки, коли характер невістки є причиною для сварок або ж якщо невістка всіляко заважає частому спілкуванню чоловіка з його батьками.

З усього варто зробити висновок - тема відносин невістки і свекрухи залишається відкритою, і якщо жінки здатні пристосуватися до будь-яких ситуацій, то і тут знайдуть відповідне рішення.