Натуральні засоби для очистки будинку

Надрукувати
 

 Все більше господинь відмовляються від домашньої хімії, виготовленої в промислових умовах на користь чистячих засобів ручного виробництва.

І в цьому є розумне зерно, адже століттями наші бабусі користувалися натуральними продуктами, які подарувала природа, щоб забезпечити чистоту в своєму житлі і уникнути шкідливого впливу промислових миючих засобів.

Перед Вами кілька рецептів, які гарантовано допоможуть Вам досягти кришталевої чистоти в будинку.

 Засіб для чищення ванної кімнати та сантехніки:

Сік половинки лимона, третину склянки соди, дрібна сіль 3 ст. л., засіб для миття посуду 3 ст. л., оцет половина склянки, ефірна олія 10 крапель.

Всі інгредієнти слід змішати до пастоподібного стану, а для чищення використовувати щітку або жорстку губку. Якщо Ви побоюєтеся, що засіб може пошкодити емаль, виключіть сіль із складу суміші.

 Засіб для чищення унітазу:

Сода 1 склянку, оцет 1 ст., ефірна олія 10 крапель.

При змішуванні соди і оцту почнеться хімічна реакція, що супроводжується шипінням і виділенням піни.

Саме цю масу і потрібно нанести на забруднену поверхню, деякий час почекати, поки піна не видалить особливо сильну бруд, після чого обробити унітаз щіткою і змити складу водою.

 Засіб для полірування меблів:

Эмульгированный віск 2 ст. л.(з магазинів для миловарів і компонентів для косметики), гліцерин 1 ст. л., оливкова олія три чверті склянки, сік чверті лимона, оцет 1 ст. л.,

ефірне масло лимона 3-4 краплі.

Всі інгредієнти ретельно перемішати, а потім збити в міксері, після чого м'яку ганчірку занурити в засіб, злегка віджати, щоб усунути зайву воду і протерти потрібну поверхню. Після цього пройдіться меблів сухою ганчіркою до повного усунення розлучень.

 Універсальний чистячий засіб:

Бура (з аптеки) 1 ст. л., сода 1 ст. л., засіб для миття посуду 1 ч. л., оцет 1 ст., гаряча вода 4 ст., ефірна олія 25-30 крапель.

Всі компоненти помістіть у велику посуд, збийте міксером і вилийте в пляшку з розпилювачем-спреєм. Склад можна наносити на будь-яку поверхню, навіть з самими складними плямами, після чого протріть вологою ганчірочкою або губкою.

Чудово підходить і для дезінфекції.

І пам'ятайте, що іноді все-таки слід віддати перевагу промисловим коштів, наприклад, при боротьбі з грибками або для чищення сантехніки після прориву каналізації.

Поділитись з друзями: