Як отримати субсидію коли хтось із родичів за кордоном

 

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ВИЗНАЧЕННЯ ПРАВА НА ПРИЗНАЧЕННЯ ЖИТЛОВОЇ СУБСИДІЇ НА ДОМОГОСПОДАРСТВО, ДЕ ЧЛЕН ДОМОГОСПОДАРСТВА АБО ЧЛЕН СІМ’Ї ДОМОГОСПОДАРСТВА ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ, АЛЕ ПРОЖИВАЄ ЗА КОРДОНОМ

Постанова КМУ 329 передбачено:" Житлову субсидію за рішенням комісії не може бути призначено у разі, коли у члена домогосподарства або у члена сім’ї особи із складу домогосподарства доходи, які враховуються під час призначення житлової субсидії, були такими, що зазначені в абзацах другому — четвертому підпункту 3 пункту 6 цього Положення, і такі особи перебували за кордоном сукупно більше 60 днів протягом періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії (крім випадку, зазначеного в абзаці четвертому пункту 7 цього Положення).

До 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування або навчання за кордоном, що підтверджується відповідними документами".

Приклад 1: За адресою зареєстровані батько та син.

Син перебуває за кордоном, працює офіційно, сплачує податки та збори.

Чи буде батько мати право на призначення житлової особи із розрахунку на одну особу, на фактичну чисельність проживаючих, оскільки син проживає за кордоном.

Роз’яснення: У такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем. Зокрема, треба написати: «зареєстровані, але не проживають».

Але син повинен надати підтверджуючі документи, що не проживаєте разом з батьком - довідку з місця роботи, довідку про постійне місце проживання в іншій країні.

У разі неподання зазначених документів, необхідно задекларувати дохід син та сплатити ЄСВ за три місяці.

Приклад 2: За адресою зареєстровані мати та донька.

Мати перебуває за кордоном, офіційно не працює.

Чи буде донька мати право на призначення житлової субсидії із розрахунку на одну особу, на фактичну чисельність проживаючих, оскільки мама проживає за кордоном.

Роз’яснення: Якщо особа, яка перебуває за кордоном задекларує свій дохід, сплатить ЄСВ за три місяці, субсидію розрахують за рішенням комісії.

При цьому, в Декларації про доходи у розділі «склад сім’ї», повинен вказати родичів, котрі зареєстровані, але не живуть з отримувачем.

Коментарі  

+3 #11 Іванна Вацлава 21.06.2018, 09:20
В мене чоловік за кордоном , в нас троє дітей з яких два студенти, мені робили в онко лікарні операцію пішло 30 тис, я їх не заплатила з своєї держ роботи, треба навчати дітей хто допоможе держава за 3 тис , люди добрі це абсурд тут неможна мовчати . Держава вже 1, 5 місяця неможе мені виплатити лікарняні, нехай зроблять ціну на газ до моєї зарплати!!!!
Цитата
0 #10 Наталья Мороз 18.06.2018, 06:57
Субсидії призначатимуть без довідок про доходи. Але за неправдиві дані в декларації штрафуватимуть

Разом зі зростанням тарифів на електроенергію, газ та комунальні послуги в Україні стартує нова програма надання житлових субсидій. З 1 травня субсидії на оплату комунальних послуг зможуть отримати усі, кому не лінь. Повну вартість “комуналки” платитимуть лише ті, які отримують більш-менш нормальну офіційну зарплату та сплачують податки. Сім’ї заробітчан, тих, хто працює неофіційно чи офіційно отримує лише “мінімалку”, а решта — в конверті, зможуть претендувати на субсидії.

«З 1 травня змінюється підхід до надання субсидій на сплату комунальних послуг. Тепер важливий не майновий стан родини, а фінансовий, — каже заступник керівника департаменту соціального захисту Львівської ОДА Оксана Яковець. — До уваги братимуть лише доходи членів сім’ї, які зареєстровані за певною адресою. До доходів включають зарплати, пенсії, соціальні допомоги, стипендії, дивіденди, доходи від оренди. Натомість наявність автомобіля, ще однієї квартири чи будинку тепер до уваги не братимуть. Однак вказати у декларації автомобіль чи нерухомість треба обов’язково».

Людям тепер не доведеться бігати за довідками про доходи чи ще якимись документами. Для призначення субсидії достатньо подати заяву та декларацію про доходи та майновий стан. Бланки цих документів людям почнуть розсилати енергопостачальні організації з квітня. Їх треба лише заповнити та подати в органи соцзахисту за місцем реєстрації (не за фактичним місцем проживання). Щоб уникнути черг, збираються відновити практику прийому заяв у жеках та сільських радах.

Субсидію може оформити не лише власник, а й інший член сім’ї, на якого відкриті особові рахунки. Субсидія надаватиметься на 12 місяців (досі давали лише на шість).

За неправдиві відомості — штраф

Дата звернення вважатиметься датою призначення субсидій. Тобто субсидію надаватимуть автоматично. Однак це не означає, що у декларації можна вказати будь-які цифри — інформацію потім перевірятимуть. Органи соцзахисту робитимуть запити у Фіскальну службу, ДАІ тощо. “Найчастіше проблеми виникають з автомобілями, — каже Оксана Яковець. — Часто при продажу, замість переоформити авто на іншого власника, оформляють лише доручення на іншу особу. Формально власником залишається та особа, яка дає генеральне доручення. І на обліку ДАІ ця особа далі рахується як власник. У нас є такі випадки, коли, скажімо, мама подавала декларацію, але не вказала авто, бо знала, що син два чи три роки тому його продав. Але у базі ДАІ це авто і далі зареєстроване на сина. І хоча наявність автомобіля на призначення субсидії не впливає, така помилка трактуватиметься як подання недостовірної інформації. За це тепер не просто припинять надання субсидії, а ще й передбачений штраф. Доведеться повернути нараховану субсидію у подвійному розмірі”.

Сім’ї з «тунеядцями» також зможуть отримати субсидію

Досі сім’я не могла претендувати на субсидію, якщо у ній були дорослі працездатні члени, які не працювали, не вчились і не перебували на обліку у центрі зайнятості. Логіка у цьому була, адже якщо безробітний не шукає роботу, швидше за все, він працює неофіційно. Тепер такі сім’ї також зможуть отримати субсидію. При цьому при розрахунку середнього доходу сім’ї заробіток такого “тунеядця” враховуватимуть не як 0, а на рівні прожиткового мінімуму. Тобто вважатиметься, що він отримує 1218 гривень на місяць.

Схожа ситуація і з заробітчанами. Якщо один з членів сім’ї перебуває за кордоном, то раніше, аби отримати субсидію, треба було звернутись до підприємства-надавача послуг і зняти цю особу з обслуговування. Але це можливо лише у тому випадку, якщо є офіційне підтвердження перебування за кордоном. Тепер, якщо доходи людини, яка працює за кордоном, офіційно задекларувати не можна, то дохід на таку людину вказують на рівні 1218 гривень за місяць. Одне слово, пощастило сім’ям, у яких хтось на заробітках — і податків він тут не сплачує, і субсидію сім’я отримати зможе.

Як рахуватимуть

Відсоток, який сім’я платитиме за комунальні послуги самостійно, розраховуватимуть для кожного випадку окремо. Формула така.

Сукупний дохід сім’ї за останні півроку ділимо на 6 і на кількість членів сім’ї.

Далі суму, яку отримали, треба розділити на прожитковий мінімум (на сьогодні це 1176 грн.) і на коефіцієнт 2, а тоді помножити на 15. Якщо у вас вийшло, скажімо, 7, 10 чи 15, це означає, що за комунальні послуги ви платитимете не більше 7, 10 чи 15 відсотків від свого місячного доходу.

Однак це не означає, що якщо у великому будинку зареєстровані лише двоє пенсіонерів, які мають мінімальну пенсію, то вони платитимуть лише 5% (приблизно таку частку платитимуть пенсіонери з мінімальною пенсією), а решта космічних рахунків за опалення та електрику платитиме держава. Субсидії надаватимуться лише у межах норм споживання. За все, що перевищує норму, доведеться платити самостійно.

Так, відповідно до норм, що діють з жовтня, норма житлової площі — 13,65 кв. м на особу + 35,22 кв. м на сім’ю. Для тих, хто використовує природний газ для опалення, норма споживання — 7 м3 на один метр площі. Для приготування їжі — 6 м3 на одну особу. На приготування їжі та підігрів води — 9 м3 на одну особу. На приготування їжі та підігрів води газовим водонагрівачем — 18 м3 на одну особу.

На централізоване постачання холодної води норма — 2,4 м3 на одну особу. На централізоване постачання гарячої води — 1,6 м3 на одну особу.

Якщо сім’я використовує електричну систему опалення, то вона може “спалювати” до 65 кВт/год. на один метр площі. У будинках з електроплитами норма — 130 кВт/год. на особу-дві плюс 30 кВт/год. на кожного іншого.

У будинках без електроплит норма споживання електроенергії тепер 90 кВт/год. на особу-дві плюс 30 кВт/год. на кожного іншого (було 75+15)
Цитата
+2 #9 Лидия Костюк 18.06.2018, 05:54
Яке може бути мнен1е , коли доврдять людей до зубож1ння. В мене дочка прописана , а живе в Ровно з с1м"ею на квартир1, платить 5500 за квартиру , а мен1 субсид1ю мабуть не дадуть., не працююча вона , от 1 ставлять дох1д 5200 мен1.

Такого диб1л1зму н1де не мае на св1т1. Ун1чтожають нац1ю от 1 все!
Керувати

Лидия Костюк Люди змушен1 виписувати д1тей 1 розлучатись з чолов1ками, бо не проживуть в таких умовах.мабуть пора брати вила у Ляшка!
Цитата
+9 #8 Игорь Пихай 18.06.2018, 05:53
Геноцид в самой страшной форме. "Государство" это те ублюдки которые считают что они и есть государство ,создали такие условия при которых нет возможности жить в нашей стране,а только выживать,и теперь ищут как ещё поиметь оставшееся население и посмотреть кто ещё уедет с этой территории. Это моё субъективное мнение,а Ваше какое?
Цитата
+15 #7 Ярослава Остапюк 17.06.2018, 09:33
Людям потрібна нормальна абонплата, а не ваші дебільні субсидії
Цитата
+6 #6 Серега Выставкин 17.06.2018, 09:23
Зато всі нардепи живуть по вічній субсидії нашару
Цитата
+2 #5 Михаил Сидоренко 17.06.2018, 09:23
Просто Рева пиз#абол !Подавитесь своею субсидиею!
Сами гади, себе берете, а людей загоняете в могилу?
Сами все туда скоро пойдете!
Дайте сначала работу !
Цитата
0 #4 Сергій Степанович 17.06.2018, 09:21
Шара закінчилась.
Цитата
+3 #3 Larisa Zagurskaya 17.06.2018, 09:20
Відключили будинок від оопалення .Треба було провести індивідуальне .Поїхала ,заробилс ту нещасну тисячу провести опаленя. Тепер без роботи і без субсидії.
Щоб їх всіх шляк трафив !
Цитата
0 #2 Olya Meleshko 16.06.2018, 14:37
Як платити на дитину то в них є з міграційноі служби дані що мама виіхала за кордон.А тут подавай довідки дибілізм вищоі марки.
Цитата

Додати коментар

Поділитись новиною:


Захисний код
Оновити

Top