Корупційні схеми знову відроджуються на Чернівецькій митниці

 

 

Митники відродили корупційну схему, за якою автобуси з товаром проїздять через кордон без митного оформлення.

Як повідомляють підприємці, митники знову відродили стару схему з пропуску бусів з турецьким та китайським товаром без митного оформлення.

Особливо така схема процвітає в пунктах пропуску автомобільного транспорту Порубне та Кельменці, якими найчастіше користуються підприємці, що возять товар і сировину з Туреччини та Китаю.

Відновлено цю корупційну схему було з призначенням на чернівецьку митницю начальника Миколи Салагора.

Кажуть, що саме він примушує начальників відділів митного оформлення пропускати через митний кордон України з Румунією контрабанду товарів і сплачувати йому “дань” з кожної митної зміни.

Про корупцію на митниці заговорили самі підприємці, адже, кажуть, готові сплачувати за розмитнення товару до бюджету, але воно, розмитнення, має бути чесним та об'єктивним.

Бо сьогодні, кажуть вони, на чернівецькій митниці ти або платиш хабар за пропуск без розмитнення, а це десь 2-2,5 тисячі доларів з автобуса "Мерседес Спринтер", або тобі почнуть так розмитнювати товар, що доведеться сплатити втридорога.

І більшість несуть хабарі. Є зміни, коли майже усю контрабанду товарів пропускають без розмитнення.

На кілька хвилин вимикається світло, відкривається кордон і задекілька хвилин усі буси вже в Україні. Є такі ночі, коли через митницю без оформлення проїжджають заповнені вщент товаром понад 50 автобусів.

"Звісно, можна не давати хабаря, а потім судитися через необ'єктивно завищену суму митних платежів при митному оформленні, але то займає багато часу.

А час - то гроші. Якщо везеться, до прикладу. цілий бус сувоїв тканини для швейки , то він відшивається за тиждень-два, а в суди можна ходити і по півроку.

Ми не можемо зупинити торгівлю чи виробництво, бо треба ходити до суду. І митники то добре розуміють. Тому така схема на чернівецькій митниці сьогодні і процвітає.

А щоб дати план по збору митних платежів по чернівецькій митниці, то тим, кому не вдається "проскочити" чи домовитися, просто нараховують більші суми мита ", - розповідають підприємці.

Джерело: vsim.ua

Додати коментар

Поділитись новиною з друзями:

Захисний код
Оновити

Top

Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", право власності за на продукцію (інформацію) громадської організації "УНІА" зокрема сайту "Заставна сьогодні", охороняєтся чинним законодавством України.

Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації з сайту можливе за умови посилання на сайт Zastavna.net.

Для інтернет-видань, гіперпосілання є обов'язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом чинних вимог стосовно змісту реклами на сайті - несе рекламодавець.

Права на матеріали належать їх власникам: Адміністрація сайту, не несе відповідальності за зміст матеріалів опубліковиних третіми особами, зокрема в розділі блоги.

Офіційний партнер Громадської організації «Український Незалежний Інформаційний Альянс «УНІА»

  Українські новини - UNIA

 

Новини та зауваження по роботі сайту - E-mail: news(@)zastavna.net.

---