Увага!!! 12 жовтня відбудеться Зустріч з славним Заставнівчанином, сином землі Української – В.А.Шендеровським

Василь Андрійович Шендеровський (22 серпня 1942, Заставна, Буковина) — український фізик, історик науки, доктор фізико-математичних наук, професор.

 

 

Запрошуємо всіх бажаючих завітати на зустріч-презентацію з професором, доктором фізико-математичних наук, публіцистом, громадським діячем – Василем Андрійовичем Шендеровським.

 В.А Шендеровський це дійсно талановита людина якою гордиться не тільки Заставнівщина а й вся Україна.

Зустріч відбудеться 12 жовтня 2017 року  в приміщенні залу засідань Заставнівської районної ради та РДА (ІІ поверх).

 Початок о 12.00год.

Також кожен зможе отримати чи придбати книги з авторським підписом видатного науковця.

 Не будьмо байдужими, а поспішімо на зустріч із талановитими та мудрими людьми!

«Нехай не згасне світ науки Василя Шендеровського»

Довідка: Шендеровський Василь Андрійович - Народився 1942 року в містечку Заставні на Буковині.

Закінчив із відзнакою фізико-математичний факультет Чернівецького університету.

Після проходження служби в Радянській армії влаштувався інженером, а згодом науковим співробітником Інституту фізики АН УРСР.

У 1970 р. закінчив аспірантуру в Інституті фізики АН України за спеціальністю «Теоретична фізика».

З 1972 р. — кандидат фізико-математичних наук, з 1984 р. — доктор фізико-математичних наук, а з 1993 р. — професор. Виховав 8 кандидатів наук.

Провідний науковий співробітник Інституту фізики НАН України. Віце-президент Українського фізичного товариства.

Член трьох спеціалізованих учених рад із захисту кандидатських і докторських дисертацій.

Громадська діяльність

Широкій громадськості відомий насамперед як автор тритомника нарисів про видатних учених з українським корінням, які зробили значний внесок у розвиток світової науки, «Нехай не гасне світ науки».

Упорядник і редактор 4-х томної праці про видатного українського вченого Івана Пулюя: «Іван Пулюй. Збірник праць» (т.1, 2. К.: Рада. 1996; т.3 К.: Рада, 1997). «Іван Пулюй — Пантелеймон Куліш. Подвижники нації» (К.: Рада, 1997).

З його ініціативи вперше в Україні перевидано Біблію в перекладі Пантелеймона Куліша, Івана Пулюя та Івана Нечуя-Левицького. За редакцією Василя Шендеровського вперше перевидано українською мовою німецькомовну монографію видатного вченого-фізика Олександра Смакули «Монокристали» (2000). 2001 р. вперше видано в Україні книгу «Ганна Барвінок».

Започаткував авторську програму «Нехай не гасне світ науки» і п'ять років вів її разом з журналісткою Еммою Бабчук на першому каналі Українського національного радіо. Вийшло 125 передач про видатних українських учених, які з різних причин були маловідомими або замовчуваними.

Автор сценаріїв до науково-популярних фільмів:

«Іван Пулюй. Повернення», який отримав першу премію на Міжнародному конкурсі «Нашого цвіту — по всьому світу» у 2001 р.;
«120 років Чернівецькому університету»;
«Олександр Смакула».
Василь Шендеровський — ініціатор, організатор і виконавчий директор Міжнародного енциклопедичного бюро з фізики, діяльність якого скеровано на створення українською мовою «Енциклопедії фізики», словників, посібників з фізики та історії науки.

Джерело: uk.wikipedia.org

Додати коментар

Поділитись новиною з друзями:

Захисний код
Оновити

Top

Відповідно до статті 26 Закону України "Про інформаційні агентства", право власності за на продукцію (інформацію) громадської організації "УНІА" зокрема сайту "Заставна сьогодні", охороняєтся чинним законодавством України.

Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації з сайту можливе за умови посилання на сайт Zastavna.net.

Для інтернет-видань, гіперпосілання є обов'язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом чинних вимог стосовно змісту реклами на сайті - несе рекламодавець.

Права на матеріали належать їх власникам: Адміністрація сайту, не несе відповідальності за зміст матеріалів опубліковиних третіми особами, зокрема в розділі блоги.

Офіційний партнер Громадської організації «Український Незалежний Інформаційний Альянс «УНІА»

  Українські новини - UNIA

 

Новини та зауваження по роботі сайту - E-mail: news(@)zastavna.net.

---