Заставнівска Райрада не дотрималася Бюджетного кодексу

 

Райрада не дотримала вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу

Із запровадженням бюджетної та податкової децентралізації зростають не тільки надходження до місцевих бюджетів, повноваження органів місцевого самоврядування, а і відповідальність за прийняті рішення.

На підставі частини 2 статті 115  Бюджетного кодексу України обласна державна адміністрація 22 березня 2017 року звернулася до Чернівецького окружного адміністративного суду із заявою щодо призупинення, а в подальшому відміни дії рішення ХІІ сесії VII скликання Заставнівської районної ради від 23.02.2017 року №130-12/2017 «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», як такого що суперечить вимогам Бюджетного кодексу України. 

Зазначене зумовлене тим, що незважаючи на поданий Заставнівською районною державною адміністрацією проект рішення «Про внесення змін до районного бюджету на 2017 рік», який передбачав спрямування частини вільного залишку коштів районного бюджету на фінансування захищених статей видатків, зокрема заробітної плати працівникам бюджетної сфери, районною радою не дотримано вимоги частини 4 статті 77 Бюджетного кодексу України та розподілено вільний залишок коштів районного бюджету, що утворився станом на 01.01.2017, в загальній сумі 2,7 млн. грн. на фінансування регіональних програм, капітальний і поточний ремонт об’єктів соціально-культурної сфери та інші поточні видатки.

Такі дії депутатського корпусу Заставнівської районної ради можуть призвести до того, що в районі найближчим часом може виникнути кредиторська заборгованість із виплати заробітної плати працівникам бюджетних закладів, що у свою чергу викличе невдоволення населення та створить соціальну напругу в районі. Про це повідомляють на офіційному сайті Чернівецької ОДА.

Джерело: pogliad.ua

Поділися з друзями

Додати коментар

Поділитись новиною:


Захисний код
Оновити

Top