Як відреставрувати ванну в домашніх умовах

 

Багато стикаються з проблемою старіння ванни. Вірніше сказати з цією проблемою зіткнулися всі ті, хто проживав або проживає в старих квартирах, побудованих ще в двадцятому столітті.

 Якщо це сталева ванна, то замінити її не важко, а якщо чавунна, то складності не змусять себе чекати: ванна важка, демонтаж її вкрай незручний і трудозтратен, та й пахне це все глобальним ремонтом ванної кімнати, а то і туалету причепом.

Якщо фінанси дозволяють це зробити, то все змінюється, ремонтується і санвузол готовий, а якщо немає, та й шкода викидати хорошу чавунну ванну. Навіщо викидати - ванну можна відреставрувати.

Це можна зробити і своїми руками, але навряд чи це вийде швидше і дешевше - потрібен спеціальний інструмент, матеріали і т. д. Простіше звернутися до фахівців.

Благо, на сьогоднішній день проблем з наявністю подібних фірм немає. Отже, що ж можуть вам запропонувати спеціалізовані організації для ремонту вашої ванни. Є 3 способи:

 Емалювання ванни:
Емалювання ванниРеставрація ванній поверхні за допомогою емалювання - це один з перших появівшіся способів. Власне кажучи, все чавунні винни були покриті емаллю.

Що з себе являє цей спосіб. Поверхня ванни потрібно відшліфувати спеціальним інструментом, потім знежирити спеціальним складом і видалити його.

Далі наноситься перший шар емалі з метою грунтовки (дуже нагадує за змістом фарбування автомобіля), а слідом і другий, вже фінішний шар. Все, ванна готова.

Прослужити така реставрація повинна кілька років - в залежності від інтенсивності користування.

Акриловий вкладиш:
 Акриловий владиш Використовується листовий акрил товщиною, як правило, 6 мм. Даний матеріал має ідеально гладку поверхню з терміном експлуатації більше 20 років.

Боїться Зарапін більше, ніж емаль. Як відбувається монтаж. Для початку потрібно звільнити місце між стінкою і ванною, що б вкладиш можна було вставити. Далі відкручуються верхній і нижній сливи (при необхідності їх слід замінити).

Наступний етап - нанесенн на стару поверхню спеціальної монтажної піни з клеющим ефектом, а також герметікп в місцях зливу води. Потім надівається акоіловий владиш, зміцнюються сливи.

Термін повного висихання - добу. Все, новою ванною можна користуватися.

Недоліки: вкладиші виготовляються тільки на певні типорозміри чавунних ванн; борту ванни потрібно повністю звільняти для можливості надіти вкладиш.

 Кваріловие ванна:
Кваріловие ВАННА Кваріл - відносно новий матеріал для реставрації ванн. Він являє собою суміш кварцу і акрилу: круглі кварцові пісчінкі обвалаківают пластикової капсулою, а простір між ними заповнюється акрилом, що зраджує матеріалу довговічність і міцність.

Підготовка поверхні аналогічна підготовці при нанесенні емалі. Кваріл ллють по борту ванни в 3-4 шари. Поверхня виходить рівна і без патьоків. Висихання - 2 доби. Товщина кваріловие покриття - 4-6 мм.

Матеріал дуже простий в експлуатації - НЕ чорніє, не іржавіє, стійкий до подряпин, що досягається відсутністю пір. Досить іноді протирати ванну ганчіркою або губкою. Можливо зробити будь-який колір. Термін служби такої ванни при правильній експлуатації - Більше 15 років.



Top