Як очистити підошву праски за допомогою підручних засобів (відео)

 

Сучасна господиня, на відміну від далеких предків, вже не може обійтися при догляді за речами без такого зручного винаходи як праска. Зараз ці побутові прилади можуть бути зроблені з різних матеріалів, з парораспилітелямі або без них, з тефлоновим або звичайної підошвою.

 Але жоден з видів цієї техніки не захищений від появи пригару на поверхні для прасування, що утворюється в результаті недбалим поводженням, призведуть при перегріванні або при використанні невідповідного температурного режиму при прасування певних матеріалів.
Очистити підошву праски від пригару можна, використовуючи спеціальні засоби, куплені в господарських магазинах, або ж перевірені народні методи.

Варіантів повернення гладкості підошві праски з використанням домашніх засобів існує величезна безліч, тому будь-яка жінка знайде засіб, яке завжди є під рукою.
Способи очищення підошви праски
Очистити праска від пригару в домашніх умовах справа не клопітка, швидке і дуже результативне. Повернувши гладкість основною робочою поверхні, можна буде знову із задоволенням приводити в порядок як блузки, пошиті з найтоншого матеріалу, так і речі з синтетики.

Перед тим як приступити до процедури видалення пригару з праски, необхідно обов'язково відключити його від мережі, дочекатися остигання поверхні, приготувати м'яку ганчірочку або ватяні диски.

Неприпустимо терти підошву жорсткими мочалками, так як це призведе до появи подряпин, а вони в свою чергу будуть псувати тонкі тканини при прасуванні.

Основними домашніми засобами, що допомагають позбавитися від прилиплих частинок, є сода, оцет, лимон або лимонна кислота, перекис водню. Одне з цих коштів обов'язково знайдеться в будь-якому будинку.
Видалення пригару з праски за допомогою харчової соди.

У насиченому содовому розчині змочується приготована ганчірка і їй ретельно протирається вся поверхня. Деякі господині вважають за краще насипати соду на підошву і потім м'якою ганчіркою видаляють непотрібні плями. Зазвичай при такій обробці Пригара сходить повністю за кілька хвилин. Після того як поверхня очищена, необхідно залишки соди видалити чистою, мокрою серветкою.
Весь Пригара також швидко віддаляється розчином оцту.

При особливо складних, які не очищаються плямах оцет можна змішати з содою і цим розчином почистити робочу поверхню. Мінусом методу є їдкий запах, тому подібну маніпуляцію слід проводити при відкритих кватирках. Оцет можна при необхідності замінити лимонною кислотою, у даного продукту подібний механізм дії.
Аптечний розчин перекису водню, нанесений на шорстку тканину, видаляє темні плями і ворсинки, які прилипли до підошви приладу.
Очистити праска від пригару на підошві, що утворився від зіткнення з поліетиленом або декоративними елементами одягу, можна за допомогою ацетону або рідини для зняття лаку з нігтів.
Пригара і вапняний наліт в отворах на підошві праски з функцією зволоження парою можна видалити за допомогою включення режиму самоочищення. При відсутності такої функції використовується наступний спосіб: в сковороду з відповідним діаметром наливається вода, в неї додається очищувач від накипу або лимонна кислота, на дно необхідно покласти палички, їх з успіхом можуть підмінити будь-столові прилади. У цю конструкцію встановлюється прилад (потрібно стежити за рівнем води, вона не повинна піднятися вище підошви), потім сковорода підігрівається на повільному вогні.

Поєднання лимонної кислоти і гарячої води швидко розчиняє утворився наліт і попутно позбавляє робочу поверхню праски від плям. Для того щоб до кінця позбутися пригару таким способом може знадобитися від 10 до 30 хвилин.

Після проведеної очищення необхідно поверхню праски протерти чистою мокрою тканиною, нагріти прилад і пропрасувати їм будь-яку непотрібну річ, бажано білого кольору.

Подібна маніпуляція відразу покаже, з якою ефективністю проведена чистка і чи готовий праска знову гладити тонкі і білі вбрання.

Чистимо за допомогою олівця

Недорогим і зручним засобом, що допомагає очистити підошву від пригару, є олівець або крейда. Він так і називається «Олівець для чищення праски». Єдина умова - під час його використання треба відкривати вікно або проводити чистку на відкритому повітрі, тому що в результаті процедури з'являється дуже сильний запах. Етапи використання:

Спочатку треба включають праска і чекають поки він нагріється.
Потім беруть олівець і малюють їм по підошві, щоб олівець розплавився. Натискати сильно не можна, інакше відламати шматочки кошти і потраплять в отвори.
Проводять праскою по старій, непотрібної бавовняної тканини, щоб почистити підошву.
Переваги методу в тому, що його можна застосовувати до приладу з будь підошвою і будь-яким покриттям. Тільки обов'язково звертайте увагу на рекомендації, адже різні види олівців підходять для різних поверхонь.

Очищення оцитом

Дуже легко можна очистити гладку поверхню за допомогою розчину оцту. Для цього треба розвести трохи столового оцту (1-2 ст. Ложки 9% оцту на склянку) і змочити в ньому ганчірочку. Потім включають праска і чекають, поки він нагріється. До максимальної температури нагрівати не бажано. Якщо підошва буде сильно гарячої, то ви можете просто обпалити пальці.

Вам необхідно почистити гарячу підошву оцтової ганчіркою або ватяним тампоном, тому будьте дуже обережні. Треба також пам'ятати, що в процесі очищення оцет розігріється, і його пари почнуть поширюватися по приміщенню.

Не тримайте праску близько до обличчя, щоб різкий запах не потрапив в ніс. Можна навіть надіти марлеву пов'язку, щоб чистити прилад, не відчуваючи дискомфорту.

Для того щоб добре очистити отвори в домашніх умовах від всіляких твердих відкладень і від гару, використовують ватяні палички, змочені в оцті. Застосовують також зубочистки, на які накручують вату. Ними прочищають забилися дірочки, щоб пара могла виходити вільно.

Крім оцту можна приготувати суміш, що складається з вичавленого соку лимона і декількох крапель нашатирного спирту. Ці інгредієнти дуже ефективно діють, і від пригоріла тканини на поверхні не залишається ніякого сліду.

Очищення милом

Якщо забруднення свіже, щойно утворене, то можна застосувати мило. Їм треба натерти підошву, а потім вологою ганчіркою змити нагар.

Пригорілий праска із застарілими плямами таким методом чистити не вийде.

Розчинник

Якщо з якоїсь причини до вашого праски прилип поліетилен, то його можна видалити за допомогою розчинника. Йдеться про самому звичайному поширеному розчиннику - рідини для зняття лаку.

У домашніх умовах це цілком доступний засіб. Просто намочіть ватний тампон або шматочок тканини в цій рідині і протріть їм забруднене місце.

 Перекис водню

У побуті досить часто використовують перекис водню. Перекис зустрічається в рідкому стані, а також у складі твердих таблеток гидроперита.

Щоб очистити поверхню праски, її треба трохи нагріти і провести по ній гідропериту, а потім стерти залишки пригару вологою тканиною. Незначні забруднення видаляють тампоном, змоченим у звичайній перекису водню.

 Зубна паста і сода

Зубною пастою в домашніх умовах чистять дуже багато предметів, в тому числі відчищають Пригара від праски. На злегка теплу підошву видавлюють пасту і натирають її щіткою звичайним чином. Потім споліскують і отримують чистий прилад.

Іноді використовують соду, щоб чистити застарілий, намертво в'ївся Пригара. Сода, змішана з невеликою кількістю води, дійсно сприяє видаленню пригару, однак, вона псує поверхню, оскільки неминуче залишає подряпини. Зубна паста теж злегка дряпає підошву, оскільки до її складу входять абразиви, але в меншому ступені.

Джерело: http://vsovet.info/home-and-family/homeliness/chistka-utuga



Top