Як вибрати плитковий клей або розчин

 

Товщина розчину, на який клеїться керамічна плитка, повинна бути не більше 1,5 см. Тонкі розчини (в яких мало цементу і багато піску) практично не дають усадки, не розтріскується, забезпечує хороше зчеплення плитки з основою, але вони недостатньо міцні, і плитка з часом може відійти.

 Жирні розчини (в яких багато цементу) міцні, але з плином часу у них порушується зчеплення з підставою і покриттям, тому що вони дають сильну усадку, тобто згодом плитка також відходить.

Тому жирність розчину повинна бути оптимальною - глибина занурення еталонного конуса 4-6 см. І найкраще купувати готові плиткові клеї. Оптимальний склад розчину для укладання стіновий плитки: на одну частину цементу М400 - 6 частин піску, або на 1 частину цементу М500 - 8 частин піску. Для укладання статевої плитки на 1 частину цементу М400 потрібно 3 частини піску, а для цементу М500-600 - 3,5 частини піску. Для зменшення усадки краще використовувати пісок більших фракцій - з діаметром зерна 3-5мм.

Мастики для плитки

мастики укладаються товщиною 3-5мм

ПЦ - полимерцементная мастика Отримують таку мастику при додаванні в цементний розчин клею ПВА. Рецепт такий: суху піщано (5 частин) - цементну (1 частина цементу М400) зачиняють розчином ПВА (на 1 частину клею - 2 частини води). Якщо така мастика в процесі роботи загусає, її розводять 2% клеєм ПВА. В якості грунтовки під цю мастику використовують 8% відсів, ПВА.

КПЦ - карбоксіполімерцементная мастика отримують при додаванні в цементний розчин клею КМЦ. Суху цементно-піщану суміш (1-3) зачиняють приготованим шпалерних клеєм КМЦ до потрібної густоти. Грунтовка під цю мастику - 3% розчин КМЦ.

КН-2, КН-3 - каучуконатріевие

плиткові клеї

Це готові до вживання промислово виготовлені склеювальні склади для плитки.

Термостійкий клей «Парад К77" - вітчизняний термостійкий клей для печей і камінів. Виготовляється на силікатній основі з підвищеною фіксацією і теплоємністю до 14000С. Має високий показник міцності, час корекції - 15 хвилин, відкрите час роботи - 20 хвилин.

Цей клей може використовуватися в якості термостійкої шпаклівки для закладення тріщин в печах і камінах. Товщина шару, що наноситься - до 5мм.

Для нестандартних підстав застосовують клей «Атлас +».Top