Облицювальні панелі і їх застосування

 

Декоративними оздоблювальними панелями називають планки ідентичною довжини, підігнані одна до одної. Облицювальні панелі - це один з чудових оздоблювальних матеріалів.

 Панелі просто і швидко встановлюються, і не вимагають особливої підготовки підстав. На обробку всієї квартири можна витратити тільки один день.
Дизайнерське різноманіття облицювальних панелей також вражає. Панелі можуть дуже схоже імітувати природний камінь, венеціанську штукатурку, дорогі тканини, дерево і що завгодно.

Виробники облицювальних панелей випускають багато додаткових елементів - галтелів, розкладок, плінтусів.
Передбачили варіанти різної розкладки панелей при укладанні, що відкриває ще багато ймовірностей створення інтер'єрів. Технічні дані облицювальних панелей також різні.

Вони розрізняються за ступенем вогне-, волого-і стійкості кольору. Дуже різняться за своїм складом і за методом кріплення.
Панелі бувають з натурального матеріалу - дерев'яними (цільні і склеєні), корковими, з MDF, HDF, ДСП, ДВП, гіпсокартону та скловолокна, є панелі з ПВХ і полістиролу - Т.М.

Пластикові, а є металеві. Види облицювальних панелей розрізняються не тільки за матеріалами, а й за розмірами. Панелі бувають листовими і Планкові. У цьому розділі ми будемо розглядати тільки Планкові панелі для внутрішньої і зовнішньої обробки будівель.

Облицювальні панелі з ПВХ дуже популярні. Вони в формі пластикових пластин з порожнечею всередині. Ці панелі абсолютно непромокальністю, не гниють, стійкі до світла. Панелі з ПВХ значно дешевше панелей з дерева, що теж важливо. Панелі з ПВХ бувають глянсовими і матовими, рельєфними і з малюнками, під мармур, камінь і дерево, малахіт і т.д ..

Нерідко пластикові панелі застосовують для обробки як стін, так і стель кухонь, коридорів і санвузлів - тобто «найбрудніших »приміщень.
Облицювальні панелі з деревини. Яким би практичним і прекрасним не був пластик, замінити природний матеріал - дерево - він не зможе. Деревина дихає, володіє відмінними теплоізоляційними властивостями і чудово регулює мікроклімат в приміщенні.

Дерев'яні стінові облицювальні панелі виготовляють частіше з сосни і ялини (даний матеріал дешевий). Однак, з урахуванням побажань різних клієнтів, в реалізації вже є панелі з червоного кедра, палісандра і просто екзотичних сортів деревини: різних порід червоного дерева, бар-хатніка, венге, ясного бразильського лавра, сапеллі, акажу.

Щоб підкреслити малюнок деревини або надати їй різні відтінки, дошки лакуються, покриваються неприродною патиною, зрідка вони обробляються морилкою або тонуючим речовиною. Планки прикрашають різьбленням, горизонтальними або контрастними орнаментами, ліпленням. Бувають панелі і з картинними репродукціями.

Облицювальні панелі з МДВ зовні схожі на пластикові, але без пустот всередині. Також вони набагато міцніше і мають набагато більше варіантів забарвлень і малюнків. Тому що МДВ - це можна сказати тришарові особливо міцні фотошпалери. Ними також облицьовують і стіни, і стелі.

Каркас під облицювальні панелі кріпиться аналогічно каркасу під гіпсокартонні листи. Тільки використовуються не металеві профілю, а дерев'яні - з ними набагато зручніше працювати і такі панелі можна прибивати цвяхами або навіть закріплювати степлером.

Додати коментар

Поділитись новиною:


Захисний код
Оновити

Top