Наслідки скандалів при дитині

 

У кожній навіть ідеальній сім'ї трапляються сварки та скандали. Поки ви живете удвох, то можна спокійно лаятися, з'ясовувати стосунки і навіть бити посуд.

 Але коли в родині з'являється дитина, його слід захистити від сцен лайки і можливо навіть рукоприкладства. Дитина вбирає все як губка і, якщо він буде бачити постійні конфлікти, то буде вважати це нормою поведінки.

І вести себе в суспільстві точно так же, задиратися до однолітків, проявляти злість і агресію. Існує й інший варіант розвитку подій: дитина замкнеться в собі, у нього можуть розвинутися психічні відхилення в поведінці і навіть серйозні нервові хвороби.

Якщо дитина все ж стає свідком ваших сварок, то тоді слід зробити їх максимально «безпечними» для нього.

По-перше, ніколи не втягуйте дитину в свій конфлікт.Ні при яких обставинах не питайте у малюка, хто правий мама або тато. Дитина любить вас однаково і зробити вибір він не зможе.

По-друге, не робіть дитини винуватим в ваших конфліктах.Деті і так відчувають себе винними в таких ситуаціях, навіть якщо не мають до них ніякого відношення.

По-третє, стежте за словами, які ви вимовляєте. Дитина все чує і йому боляче від ваших грубих висловлювань і лайок.

По-четверте, чи не покидайте квартиру і тим більше не хлопайте дверима, як би не були ви злі. Для дітей це стає трагедією, адже вони не знають, прийдете ви назад чи ні.

По можливості краще уникайте сварок при дитині. Але якщо він бачить ваші конфлікти все частіше і частіше, поясніть малюкові, що він ні в чому не винен.

І навіть якщо мамі з татом доведеться жити окремо, то ви любите його і будете любити точно так же. Нехай дитині буде важко це прийняти, але це краще, ніж спостерігати за нескінченними сварками батьків.



Top