Красуня в тіні: все що варто знати про Хосту

 

Коли фахівці говорять про ландшафтний дизайн, то неодмінно згадують красуню хосту або функію – рослину, яка здатна надати кожному саду азійського шарму та загадковості.

Ефектний вигляд та безпроблемне вирощування зробили її загальною улюбленицею вітчизняних садівників. Хосту зможе виростити навіть початківець. Зацікавились? Тоді вам на https://yaskravaklumba.com.ua/ua/.

Знайомимося з хостою

До слова «красуня» часто вживають прикметник «примхлива». Але це не про хосту. Наша красуня невибаглива і не додасть вам зайвого клопоту у саду.

Батьківщина хости – Азія та Далекий Схід. У дикому вигляді хоста селиться у найнесподіваніших місцях. Її можна побачити серед скель та на заболочених ділянках, на лісових галявинах та піщаних пляжах, а також біля різноманітних водойм. У природі налічується близько 40 видів цієї рослини.

Хоста – багаторічник. На одному місці може рости не менше 20 років. І якщо деякі багаторічні рослини з часом вироджуються і їх необхідно періодично пересаджувати, то хоста з року в рік стає тільки кращою. Її кущик робиться більшим та розкішнішим, а листя не втрачає своєї декоративності.

Хоста потрапила до Європи з Японії 200 років тому. Та лише з середини минулого століття на неї звернули увагу не лише вузькі спеціалісти, але й селекціонери та садівники. З того часу хоста впевнено завойовує європейські сади. Вона дуже популярна і у нас в Україні.

Хоста – секрети успіху

Насправді кожна красуня має свої секрети популярності. У хости їх декілька. Це, безумовно:

  • яскравий зовнішній вигляд;
  • простота у вирощуванні;
  • невибагливість;
  • морозостійкість.

За одягом зустрічають – стверджує прислів’я. Отже, почнемо з одягу, тобто з листя. Досить великі листочки формують густу прикореневу розетку. Їх форма та колір надзвичайно різноманітні – від вузеньких до широких, від яскраво-зелених до плямисто-голубих… Розмаїття вражає! Квіти – ніжні дзвіночки синіх відтінків, дещо програють в ефектності. Але вони надають рослинці естетичної завершеності.

Хосту надзвичайно просто вирощувати та доглядати за нею. Вона не вимагає якогось особливого грунту – де знайдете місце, там і буде рости. Великою перевагою рослини є те, що вона ідеально почуває себе у затінку, там, де некомфортно значній кількості інших наших улюбленців.

Поступово, з року в рік нарощуючи листову розетку, хоста закриває нею грунт і не дає розростатися бур’янам. Єдине, що ви можете для неї зробити – злегка розпушити землю біля кущика. У суху погоду неодмінно підливайте рослину – вона буде вам вдячна.

На зиму хосту не накривають, вона добре переносить наша морози. Вносити чи ні добрива під хосту – вирішуйте самостійно. Якщо вам здається, що листя виглядає не так яскраво чи кущик занадто кволий – побалуйте рослинку органікою. Але все добре в міру.

Хоста дуже стійка до різних захворювань. Єдина природна небезпека – це слимаки. Щоб захистити улюбленицю, добре замульчувати землю під нею гострими камінцями, які стануть непрохідним бар’єром для м’якотілих шкідників.

Єдиним недоліком рослини є те, що ви не зможете повністю насолодитися її красою у перший рік посадки. Їй потрібно два – три роки, щоб з маленького саджанця перетворитися на пишну красуню. Але потім вона сповна віддячить вам своєю своїм неперевершеним виглядом. Найкраще розмножувати хосту кореневищем або черенкуванням. Виростити її з насіння цілком реально, але потрібно набратися терпіння.

Хоста у ландшафтному дизайні

Сучасні дизайнери просто обожнюють цю рослину. У деяких країнах існують клуби любителів хост, які пропагують нові види, влаштовують виставки, нагороджують переможців.

Різноманітність сортів цієї рослини дозволяє використовувати її як в поодиноких, так і в групових посадках. Сьогодні відомо близько 700 сортів хости, переважна більшість яких виведена селекційним шляхом. Розмір різних кущиків коливається від 10 см до гігантів від 1 метру та вище. Листя має неймовірну гаму кольорів. Зустрічаються сірі, голубі, золотисті відтінки, деякі з них мають смужки контрастного кольору та незвичну кайму. Різна також структура листочків – гладка або шорстка, немов пом’ята, глянцева чи матова, навіть з блиском. Восени хости змінюють колір, і їх золотисте листя немов підсвічує сад впродовж цілої осені.

Серед найбільш відомих сортів:

  • Big Father – з листям близько 30 х 30 см від блакитного до темно-зеленого відтінку.
  • Brim Cup – зелене листя до 15 см у довжину має дуже широку молочного кольору кайму.
  • Catherine – тішить око унікальним забарвленням. На зеленому полі яскрава жовта серединка.
  • White Feather – витончений кущик кремово-білого кольору.
  • Canadian Blue – неймовірна блакитна хоста.
  • Striptease – новачок колекцій – триколірна красуня, у якій поєдналися салатний, білий та темно-зелений кольори.

Посадіть у себе хосту – зробіть ваш сад неповторним!Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top