Чому довгий час не квітне фіалочка? Що робити, щоб розквітла?

 

Якщо доросла(!) фіалка не квітне 3 місяці і більше – варто на неї звернути увагу.

Таке може бути з різних причин:

* Надмірна кількість добрива у ґрунті. Огляньте рослину: Якщо розетка рослини має багато листя, яке щільно прилягає одне до одного і воно насиченого кольору і різного розміру, причина у надлишку азоту в ґрунті. Потрібно обірвати частину листя і перестати підживлювати рослину добривом.

* Ущільнення ґрунту. Це можливо, якщо ще на початку невірно обрано склад ґрунту. Також це можливо, коли рослину давно не пересаджували.

* Надто великий горщик. Давно помічено, що фіалкам комфортніше в горщиках малого розміру. Для дорослих рослин стандартних сортів це верхній діаметр 9см., висота 7 см., об’єм – до 0,35л.

* Вплив світла. Якщо листя рослини бліде і витягнуте, це означає нестачу світла. Попадання прямих сонячних променів знижує загальний імунітет фіалки, що загрожує опіками, грибковими захворюваннями і, як наслідок, відсутністю квітів.

* Вплив води. Надлишок води у горщику вказує на підгнивання коренів. Сухий ґрунт в горщику, незважаючи на регулярний полив. В цьому випадку біля горщика з фіалкою потрібно тримати ємність з водою для зволоження повітря.

* Сезонність також впливає на стан кореневої системи рослини, здоровий вигляд листя і щедрість цвітіння. У холодний період року фіалка вимагає особливого догляду. Рослині необхідний спокій. Рекомендовано зменшити кількість і частоту поливу, оскільки зменшилася кількість світла і, повністю виключити внесення добрива у грунт. Взимку доцільно видаляти бутони і квіти, щоб рослина гарно перезимувала.

У спекотну пору постарайтеся забезпечити рослині температуру повітря в приміщенні до + 25 градусів. Це оптимальна температура для рясного і тривалого цвітіння. У нестерпну спеку кондиціонування повітря може врятувати рослину від гниття і пересихання.

Спека – не привід для рясного поливу квітки!!! Навесні і восени сприятливий час для пересадки і підживлення рослини, а також найоптимальніша температура повітря для росту фіалок. У весняний та осінній період рослина найрясніше цвіте.

І на завершення, якщо Вам хочеться зимового пишного цвітіння – то створіть фіалці відповідні умови.
Якщо інформація була корисною для Вас -- поставте смайлик, мені буде приємно.

  • Якщо бажаєте придбати фіалочки, звертайтесь в Messenger


Top