Коли краще займатись медитацією?

 

У даній статті мова піде про те, коли краще медитувати.

 У світі у людей є безліч обов'язків, що впливають на розпорядок дня і від яких немає можливості відмовитися.

1. Найголовніше — практика медитації повинна бути регулярною. 

 Тому настанови, дані ченцям (медитувати вранці або ввечері), чий розпорядок дня спочатку збудований зовсім інакше, не завжди застосовні до земних реалій.

Важливо розуміти — якщо у вас немає ідеальних умов, це не привід відмовлятися від медитації. Медитація працює в будь-який час, а регулярність дає набагато більше ніж дотримання чітких приписів щодо часу для медитації.

2. Складіть розклад медитацій

У кожної людини свій режим дня. Проаналізуйте його і спробуйте визначити для себе оптимальний час, коли практика буде найбільш ефективна в умовах саме вашого розпорядку дня.

3. Плюси медитації ввечері. 

Медитація — кращий спосіб заспокоїти розум. Після медитації набагато легше засинати, та й сам сон стає значно краще. Цей ефект вкрай корисний для фізичного та психологічного здоров'я. З цього, якщо у вас є проблеми зі сном, доцільно медитувати ввечері.

Однак, тут є один нюанс.

Медитуючи ввечері обов'язково необхідно оцінити: чи не надто ви втомилися для того, що б медитувати? В залежності від того, наскільки важким був день і наскільки ви виспалися до цього, ваш стан може бути різним. Якщо ви відчуваєте, що сильно втомилися і у вас не виходить утримувати об'єкт медитації у фокусі своєї уваги, можливо краще буде просто піти спати. Проте однозначних порад тут бути не може — треба відштовхуватися від конкретної ситуації. На крайній випадок, якщо вже дуже хочеться практикувати, можна прилягти на пару годинок, а потім встати і помедитувати. 

4. Медитація вранці

З точки зору ефективності ранок найвдаліший час для медитації. Ваш розум відпочив і свіжий, він ще не встиг завантажитися переживаннями. Завдяки цьому ранкова медитація здатна задати «вектор» мислення на весь майбутній день. Це особливо корисно, якщо крім медитації ви застосовуєте суміжні практики.

Зрозуміло ніщо не заважає медитувати вам кілька разів в день і поєднувати таким чином ранкову і вечірню практику.

5. Знайдіть золоту середину.

Не виснажуйте себе медитацією, вона не повинна бути тягарем, інакше стане складно підтримувати регулярність занять. Вибирайте час, коли вам легше всього практикувати.



Top