Що таке позаматкова вагітність?

 

Позаматкова вагітність є одним з найбільш невтішних гінекологічних діагнозів. Як правило, позаматкова вагітність виникає, коли запліднена яйцеклітина не прикріплюється усередині порожнини матки, а прикріплюється і розвивається в матковій трубі, яєчнику або в черевній порожнині.

Щоб розпізнати позаматкову вагітність, необхідно знати її симптоми. Це допоможе не втратити час і не допустити тяжких наслідків, завдяки своєчасно втручанню лікарів.

В основному симптоми позаматкової вагітності бувають такими ж, як і при звичайній вагітності. Виникає затримка менструації, але якщо в цей час спостерігаються мажучі кров'янисті виділення – це є ознакою позаматкової вагітності або служить загрозою викидня при звичайній вагітності.

Але іноді при позаматкової вагітності менструація починається під час або з невеликою затримкою. Однак, крововтрата в такому випадку більш убога.

До інших симптомів позаматкової вагітності відноситься больовий синдром, який виникає внизу живота на стороні маткової труби, до якої прикріпилася запліднена яйцеклітина. Відчуття при таких болях зазвичай бувають тягнучого характеру.

Завдяки сучасним технологіям діагностувати позаматкову вагітність можливо з самих ранніх термінів.

Використовуючи тест-смужки, можна отримати результат у домашніх умовах на наявність вагітності. Якщо при позитивному результаті виникають кров'янисті виділення і болі внизу живота, рекомендується зробити спеціальне ультразвукове дослідження, при якому бажано використовувати трансвагінальний датчик.

При відсутності в порожнині матки плідного яйця дослідження повторюють через деякий час або відразу ж жінку госпіталізують в стаціонар під спостереження лікарів. У тому випадку, якщо лікарі ставлять під сумнів діагноз «позаматкова вагітність», жінці проводять діагностичну лапароскопію.

Ця операція проводиться під наркозом, і її метою є діагностика органів малого тазу. Якщо при діагностичній лапароскопії присутність позаматкової вагітності підтверджується, то лікар починає лікувальну маніпуляцію.

При лапароскопії видаляють маткову трубу або плодове яйце, зберігаючи при цьому цілісність маткової труби, що дозволяє в подальшому уникнути проблем і зберегти шанси для виникнення нормальної вагітності.

Проведення таких щадних операцій можливо завдяки тому, що доступ до органів здійснюється через точки на черевній стінці. А адже зовсім недавно єдиним варіантом запобігання позаматкової вагітності була порожнинна операція, яка проводилася при розтині черевної порожнини, і результатом якої було видалення маткової труби.

У післяопераційний період для поліпшення стану маткових труб рекомендується медикаментозне лікування, фізіотерапевтичні процедури такі, як магнітотерапія. Однак, навіть після видалення маткової труби терапія необхідна.

І для того, щоб в майбутньому уникнути проблем з зачаттям, які пов'язані з непрохідністю маткових труб або з повторної позаматкової вагітністю, жінці необхідно пройти курс відновного лікування, приймаючи препарати, що володіють противоспаечным дією.

Також після проведення операції з видалення позаматкової вагітності, рекомендується використовувати контрацептиви і не вагітніти протягом півроку. Завдяки дотриманню всіх необхідних рекомендацій шанси на успішне зачаття і виношування дитини збільшаться.

Основною причиною виникнення позаматкової вагітності є запальні захворювання органів малого тазу. Вони сприяють зміні будови стінок маткових труб, і їх функціонального стану.

При цьому маткові труби втрачають свою скорочувальну здатність і не здійснюють транспортування заплідненої яйцеклітини в матку. Тому імплантація відбувається в самій матковій трубі.

Іноді причиною позаматкової вагітності є зміна властивостей заплідненої яйцеклітини або анатомічні особливості, пов'язані з матковими трубами. Також позаматкова вагітність виникає при стимуляції овуляції або екстракорпоральному заплідненні.

Наслідки позаматкової вагітності та несвоєчасного втручання лікарів бувають негативними і значно скорочують шанси на зачаття дитини.

Так як стінки маткової труби не призначені і не можуть бути вмістилищем для плода, вони дуже розтягуються. З-за цього відбувається розрив труби і потрібна термінова операція. Іноді ембріон потрапляє в черевну порожнину разом з кров'ю.

Як правило, переривання позаматкової вагітності супроводжується внутрішньочеревною кровотечею, різкими болями, шоком або непритомністю.

У таких випадках жінці потрібна термінова госпіталізація для надання екстреної хірургічної допомоги.

Поділитись з друзями:



Top