Як боротися з неприємним запахом з рота
Як має пахнути з рота у людини? Напевно, так щоб не привертати уваги людей при близькому контакті. А якщо з рота йде неприємний запах?
Поганий запах з рота, а по-науковому він називається галитоз. У кожної людини після вживання часнику, капусти, цибулі, і вранці після сну може виникнути поганий запах.
Тут найкращий помічник це зубна щітка. Люди купують м'ятні льодяники, жують багато жуйки, але запах з'являється знову.
Подихаємо в трубочку.
Для того щоб дізнатися свіжий чи у вас подих, піднесіть долоню, і прикрийте ніс і рот одночасно. Зробіть глибокий видих і подивіться, чим пахне.
Якщо складно визначити купіть паперову маску в аптеці. Запах, який ви зможете відчути під маскою, можуть відчути і навколишні люди.
Існують індикатори свіжості дихання, за допомогою їх ви зможете оцінити свій запах з рота по п'яти бальною шкалою.
Як запевняють виробники такого індикатора, його використання не є розкішшю, а необхідністю. Але, напевно, простіше запитати у своїх рідних, а краще буде запитати про запах у дитини, і він скаже все як є.
Чому так погано пахне з рота?
Причини запаху наступні:
- захворювання зубів,
- захворювання на пародонтоз і захворювання ясен,
- недостатня гігієна порожнини рота,
- сухість слизової рота,
- захворювання слизової оболонки порожнини рота.
У всіх цих випадках у роті людини накопичуються залишки їжі, бактерії, які мають поганий запах, і не завжди їх, можливо, видалити в домашніх умовах.
Лікування неприємного запаху потрібно починати у стоматолога. Але не завжди він пов'язаний з будь-якими проблемами в ротовій порожнині.
Причинами запаху можуть бути:
- запалення мигдалин, нежить,
- захворювання шлунково-кишкового тракту,
- куріння, прийом деяких ліків, різні дієти,
- захворювання ендокринної системи,
- захворювання легенів.
Як можна визначити хвороби по запаху з рота?
Запах «тухлих яєць» - після їжі відчуття тяжкості, болю, нудота, бурчання, відрижка, може з'явитися при гастриті зі зниженою кислотністю, діафрагмальної грижі та інших захворювань.
Іноді такий запах може виникнути при переїданні після свят. Можна допомогти організму приймаючи «Смекту», активоване вугілля, «Фестал», «Креон», «Мезим» і так далі.
Присмак у роті, кислий запах можуть свідчити, а виразковій хворобі, гастриті з підвищеною кислотністю, захворюваннях стравоходу.
Присмак у роті, гіркий запах часто супроводжується жовчнокам'яну хворобу, захворюваннях жовчного міхура або печінки і так далі. При цьому мова покритий жовтим нальотом.
Калового запаху з рота, може бути при кишкової непрохідності, дисбактеріозі.
Солодкуватий присмак у роті, прілого яблук, запах ацетону буває при цукровому діабеті, при захворюваннях підшлункової залози.
Січовий запах з рота буває при захворюваннях нирок.
З чого потрібно почати?
Раніше ви тільки чистили зуби два рази в день, а сьогодні спробуйте почистити мову. Візьміть звичайну чайну ложку і постарайтеся акуратно знімати наліт, рухаючись до кінчика язика. Хоча ця процедура малоприємна, але дієва.
Коли ви приберете з мови наліт, прибравши велика кількість бактерій, і вже на наступний ранок ви не відчуєте поганий запах у роті.
Для чищення міжзубних проміжків можна використовувати зубну нитку.
Після їжі потрібно обов'язково полоскати рот. Не використовуйте для цього чай, інакше емаль зубів потемніє.
Ополіскувачі.
1. Візьмемо столову ложку суниці, м'яти, можна шавлії або ромашки, заллємо склянкою окропу. Настій остудити, процідити і 3-4 рази в день потрібно полоскати рот.
2. Столову ложку дубової кори заллємо склянкою окропу, нагріємо на водяній бані близько 25-30 хвилин. Процідимо, і будемо полоскати горло і порожнину рота три рази в день. Відвар зміцнює ясна, і позбавляє від запаху. Добре очищає мигдалини, через які може бути поганий запах.
Как вибрати зубну щітку?
Паста повинна не містити спирту, алкоголь тільки сушить слизову оболонку рота і тільки підсилює запах.
До складу пасти повинні входити хлорид цетілпірідона, двоокис хлору, вони допоможуть зменшити бактерії в роті.
Вибираючи ополіскувач для рота, потрібно щоб він містив двоокис хлору, сполуки цинку.
Швидка допомога від неприємного запаху.
Зараз придумано багато способів: пастилки, жуйка, льодяники, освіжувачі-аерозолі. Звичайно, вони дають нестійкий ефект, але можуть в потрібний момент освіжити дихання.
Якщо в даний момент нічого немає під рукою, можна прополоскати горло і рот чистою водою і випити міцний чай.
Від запаху з рота можна позбутися, з'ївши яблуко, кріп, морква. Щоб знищити запах часнику, вина або цибулі, можна пожувати корінь селери або петрушки.
Щоб позбутися неприємного присмаку в роті, замаскувати запах потрібно пожувати кавове зерно.
Часто у людей, які багато говорять на роботі, виникає поганий запах з рота. У них зменшується кількість слини і слизова рота пересихає.
Слина є універсальним очищувачем рота, яка знищує бактерій.
Поділися з друзями