Відео - "ВИЗВОЛИ ВІД ЛУКАВОГО": ЗА ЩО Ж МОЛИЛИСЯ СЬОГОДНІ У ВАСЛОВІВСЬКІЙ ЦЕРКВІ?

 

Сьогодні, 27 січня, жителі с.Васловівці вирішили приєднатися до числа тих православних християн, які вже увійшли до складу новоствореної ПЦУ.

Варто підкреслити, що православні традиції цього села сягають у глибину століть, а храм, в якому до нинішнього часу відбувалися богослужіння УПЦ МП, зведений ще 1881 року.

До речі, Васловівці — батьківщина митрополита Євгенія Гакмана, великого просвітителя і духівника, саме при ньому на Буковині і почали активно будувати кам'яні храми замість дерев'яних, саме завдяки йому права української церви, а також наша мова і культура вперто відстоювалися. Тому цілком природно, що васловівчани прагнуть молитися рідною мовою і не підпорядковуватися російській церкві.

Збори в селі призначили на 14.00 год у шкільній актовій залі, де достатньо місця для такого великого зібрання. Прийшло багато людей, однак зауважили, що немає священика, отця Івана, та частини активних прихожан. Онуфрій Іванюк запропонував відправити до церкви кількох людей, щоб запросити присутніх там васловівчан на чолі зі священиком до участі в обговоренні важливого питання — підпорядкування церкви. Пропозицію підтримали одноголосно. До храму вирушили декілька осіб, у тому числі сільський голова Ольга Вінничук. Однак там їх зустріли дуже вороже, почали сваритися, зрештою й агресивно, зовсім не по-християнськи, виганяли з Божого храму.

Журналістам платформи "Заставна сьогодні" та Чернівці Онлайн під час фіксування цього конфлікту також дісталося. Спроби вибити камери і прогнати поліція проігнорувала.

Журналісту "Заставна Сьогодні", на жаль, ударом по камері прихожани УПЦ МП пошкодили недешевий об'єктив фото/відеокамери, через цей прикрий випадок ГО "УНІА" має намір звернутись до правоохоронних органів.

Збори відбулися з дотриманням усіх вимог: обрали голову, Калину Воловідник, і секретаря, Тетяну Голейчук, лічильну комісію, оголосили порядок денний. Перше питання якраз і стосувалося підпорядкування церкви. "За" Православну церкву України проголосували одноголосно всі присутні в залі — 194 особи. Зареєстрованих було 214, однак моменту голосування дочекалися не всі. Далі обрали парафіяльну раду.

За словами голови райдержадміністрації Юрія Кітаря, який також є жителем с.Васловівці, збори можна вважати цілком легітимними, а думка, висловлена в цей день, справді відображає переконання громади: практично кожна сім'я делегувала хоч одну людину, щоб висловити своє бажання про приєднання до ПЦУ.

Перед громадою виступив Святослав Кішлар, начальник управління превентивної діяльності ГУ НПУ у Чернівецькій області. Пан поліцейський закликав до міжконфесійної толерантності і порозуміння.

Так, усі ми — православні християни. Тому живімо у мирі й злагоді, в любові до Бога і до своїх ближніх. А будь-які питання з релігійної чи громадянської площини вирішуймо тактовно, поважаючи один одного.

Автор тексту: Марія Юрченко (Газета Голос Краю)

Автор відео : Ярослав Шендеровський

Поділися з друзями

 

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top