Заставнівський центр зайнятості - скористайся послугами, знайди підходящу роботу

 

Згідно з Конституцією України кожному громадянину держави гарантовано право на працю, вільне обрання професії та можливість заробляти собі на життя працею.

Особи з інвалідністюналежать до уразливих груп населення, які потребують соціального захисту, оскільки їм важко конкурувати на ринку праці в сучасних умовах. Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе залежить рівень цивілізованості цього суспільства.

5 лютого 2019 року в приміщенні Заставнівської районної філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся семінар для осіб з інвалідністю «Скористайся нашими послугами – знайди підходящу роботу» (15 осіб). Мета даного заходу обумовлена необхідністю ознайомлення цільової аудиторії з перспективами зайнятості, змістом державних гарантій працевлаштування тощо.

Зі вступним словом до присутніх звернулася заступник директора Заставнівської районної філії Ганич Світлана,яка зазначила, що в центрі зайнятостівстановлено пандус, обладнано кутки для інвалідів з відповідною інформацією про підприємства, що визначили норматив робочих місць для працевлаштування зазначеної категорії громадян, про навчальні заклади, які здійснюють їх професійну підготовку, про професії та спеціальності, за якими організовується навчання.

Фахівець з профорієнтації Антоніна Старко поінформувала присутніх про можливості служби зайнятості в напрямку підбору підходящої роботи у відповідності до індивідуальних програм реабілітації, організації професійного навчання й підвищення кваліфікації для збільшення конкурентоспроможності на ринку праці.

Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Світлана Воєвідко ознайомила зі станом місцевого ринку праці та перспективами його розвитку, підприємствами, що функціонують на території міста й району та мають потребу в додатковій робочій  силі.

До участі у заході було запрошеноначальника Заставнівського відділу обслуговування громадян  ГУ ПФУ в Чернівецькій області Стасюка Віктора,який ознайомив присутніх із змінами в пенсійному законодавстві України, детально розповів про умови призначення пенсії по інвалідності (наявність необхідного страхового стажу на час настання інвалідності залежно від віку особи на час визнання інвалідом та групи інвалідності)Для отримання детальної інформації запропонував зареєструватись на Web-порталі Пенсійного фонду України.

Данищук Василь – начальник відділу Заставнівського бюро безоплатної правової допомоги, запропонував, у разі потреби, звертатись за безкоштовною правовою допомогою або отримати юридичну консультацію не виходячи з власного помешкання – телефоном, що є дуже зручно для осіб з інвалідністю.

На завершення семінару його учасники отримали інформаційні буклети з порадами при працевлаштуванні, сподіваємось, вони стануть в нагоді. 

Старко А.Б. 3-13-17

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top