На - Заставнівщині ФЕЙКОВІ ПЛАТІЖКИ: МАНІПУЛЮВАННЯ ЦИФРАМИ В РОЗРАХУНКАХ ЗА ПРИРОДНИЙ ГАЗ

 

«Транспортування газу», «приведення об'ємів до стандартних умов», — які ще причини додаткових сум вигадають постачальники для нас?

Доки нараховуватимуть плату за зайві метри кубічні, що невідомо звідки беруться?

І скільки ще нормативних актів має з'явитися, щоб належно захистити споживача від нахабного монополіста?

І це при таких високих комунальних тарифах, які не припиняють зростати.

До редакції звернулася жителька м.Заставна Євгенія Остапович і розповіла, як саме їй вдалося довести що нарахування в платіжках за газ — незаконні. 

Пані Євгенія — пенсіонер, проживає у приватному будинку. Субсидії не отримує, тож ретельно слідкує за всіма квитанціями і показниками лічильника.

Досить сказати, що вартість природного газу за місяць для неї нині удвічі перевищує пенсію.

А ще має неприємний досвід спілкування з працівникам* газової служби у невиконані обіцянки, загублені документи, які повернули лише після скарги у вищі інстанції. 

Євгенія Петрівна перед Новим роком отримала «персональний подарунок» від ПАТ «Чернівцігаз»: 27.12.2018 працівники Заставнівського відділення повідомили, що пенсіонерка має додатково оплатити транспортування газу, відповідно до Наказу №116 від 26.02.2004р., зареєстрованого в Мінюстиції України 19.03.2004р. за 346/8945, хоча цей документ стосувався юридичних осіб.

Пані Євгенія звернулася за допомогою у Заставнівське БПД, а після фахової консультації Василя Данищука — зі скаргою до сектору Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг у Чернівецькій області.

Дізнайтесь: Що Робити Якщо Облгаз Надіслав Завищену Платіжку та завантажте зразок Скарги та листа вимоги.

З отриманої відповіді з'ясувалося,що збільшена сума неправомірно стягувалася за так зване «приведення Оператором ГРМ об'ємів використаного природного газу побутовими споживачами до стандартних умов», хоча Постанова НКРЕКП від 23.11.2018р. №1522 такі дії забороняє.

Тож зрештою необґрунтований надлишок у платіжці зник.

Раніше ми вже висвітлювали на шпальтах «Голосу краю» проблеми, з якими стикаються споживачі природного газу — №37(1451) за 13.09.2019р.

Складається стійке враження, що наші права й далі порушуються.

Тільки іншими способами.

На жаль, відкритою залишається ціла низка питань. Чому ж кожен споживач змушений проходити всі кола пекла, надсилаючи скарги у різні комісії, доводячи своєму постачальнику природного газу цілком очевидні речі?

Чому облгази не дотримуються чітко чинних норм законодавства, а ми маємо щоразу перевіряти, чи не обманюють нас фейковими розрахунками?

Чому така значна кількість постанов, які скасовують дію інших нормативних актів, що врешті-решт доводиться консультуватися з юристами, щоб зрозуміти, де ж правда, а де брехня?

До речі, якщо маєте подібну проблему, не розумієте, чому платіжки за газ містять завищені цифри, прояснити ситуацію допоможуть фахівці Заставнівського БПД (керівник — Василь Данищук).
Будьте уважними, не дозволяйте вкотре себе ошукати.

Якщо маєте питання, телефонуйте: (044)-204-48-27 — Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
15-45 — Урядова гаряча лінія.
0-800-213-103 — Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги цілодобово та безкоштовно у межах України.

Дізнавайтесь більше корисної інформації, на шпальтах часопису "Голос Краю"

Передплатний індекс видання: 61544

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top