Відео - На Заставнівщині церковна громада с. Добринівці приєдналася до Православної Церкви України

 

Саме сьогодні, 10 березня, в Прощенну Неділю, біля Свято-Миколаївської церкви с. Добринівці Заставнівського району Чернівецької області було ухвалено історичне для цього села рішення -- релігійна громада вирішила назавжди позбутися Московської опіки і приєднатися в лоно Єдиної Православної Помісної Церкви України.

Перед початком зборів, представники ініціативної групи релігійної громади декілька разів заходили до храму, аби запросити священика, як свого духовного пастора, на збори, що відбувалися на подвір"ї церкви, аби не створювати суперечок у храмі.

Але настоятель о.Михайло Музика відмовлявся. На жаль, вже стало негарною традицією прихожан УПЦ (МП) агресивно ставитись до журналістів та виштовхувати їх із храму, що, знову ж, не робить честі ані таким "парафіянам", ані церкві Московського патріархату.

Читати детальніше: Відео - У Добринівцях віряни московського патріархату напали на журналістку

Незважаючи на такі перипетії, а також на попередні навідування священиком МП чи не кожної оселі добринівчан з переконаннями, що в селі Українська православна церква (не домовляючи істинного продовження її назви -- Московського патріархату)на збори це ніяким чином не вплинуло.

Житель села Юрій Шикирюк відкрив збори, повідомив про їхню мету -- перейти від Російської церкви до Православної Церкви України та запропонував обрати голову й секретаря. Громада одноголосно підтримала кандидатури -- Василя Кременецького та Ганни Бутняк, які зачитали порядок денний і запросили до обговорення головного питання.
 

Директор школи Уляна Мензелевська закликала односельчан до єдності у такому важливому рішенні, зачитала ключові фрази із Томосу про канонічність ПЦУ. Емоційний, але переконивий виступ був учасника бойових дій Дмитра Куруляка, головна теза якого: "Зараз ми голосуємо за Україну!" Уродженка села Горошівці, яка має родичів у Добринівцях, Ярослава Шевчук закликала не піддаватися на оманливі передвиборні маніпуляції, мовляв, прийде інший президент і відмінить Томос., "бо Томос не річ, а документ на віки-вічні".   

Звернулася до тієї частини громади, котра ігнорувала зборами, натомість, співали молитовні пісні за воротами церкви. "Сподіваємось, ваша молитва допоможе нам провести ці збори", -- мовила п.Ярослава. Благочинний Заставнівського району Чернівецької і

Буковинської єпархії ПЦУ о.Віталій Мензак відзначив неабиякий позитив тамтешніх зборів, зокрема присутність на них великої кількості молоді, якій небайдуже майбутнє України.

Одноголосним рішенням зборів, а точніше -- 172 голоси, релігійна громада потвердила своє прагнення мати справжню українську церкву.

Збори також ухвалили зміни до Статуту церкви, звернення до керівництва Буковинської єпархії про пасторську опіку та обрали нову парафіяльну раду.

Задля уникнення протистоянь, церковна 20-ка вирішила спочатку юридично оформити всі документи, а потім отримати право на церковне майно та ключі від храму. Також повідомили всіх прихожан, що наступної неділі, об 11 годині. відбудеться літургія, яку правитиме священик Православної Церкви України.

Автор: Світлана Масловська

Відео: Ольга Шендеровська

Поділися з друзями

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top