Фото - Заставнівський центр зайнятості провів семінар на тему «Легальна зайнятість»

 

З метою підвищення обізнаності безробітних щодо переваг легальної зайнятості та застереження від проявів шахрайства при працевлаштуванні, в Заставнівській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості систематично проводяться інформаційні семінари на тему: «Легальна зайнятість».

Учасники чергового семінару, що відбувся 19.03.2019 р., в якому взяли участь начальник відділу активної підтримки безробітних Василь Максимчук, провідний фахівець – Леся Олійнич та 11 осіб , які перебувають на обліку в центрі зайнятості,обговорили питання щодо легалізації трудових відносин та забезпечення прав застрахованих осіб на ринку праці.

Начальник відділу активної підтримки безробітних Василь Максимчук підкреслив, що використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, які суттєво впливають на майбутнє людини. Так, погоджуючись на нелегальну роботу, найманий працівник власноруч позбавляє себе права на зарахування періоду роботи до страхового стажу, згідно з яким обчислюються пенсія, матеріальна допомога у разі настання безробіття, а також компенсації тимчасової непрацездатності.

Учасники заходу також дізналися про порядок укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та види шахрайства з питань працевлаштування в Україні.

Питання легалізації трудових відносин на сьогодні є надзвичайно актуальним, адже існує чимало випадків, коли роботодавці уникають легального використання робочої сили, та не укладають передбачені законодавством трудові договори. Мінсоцполітики ініціює зміни в законодавство щодо значного збільшення розмірів штрафів за використання найманої праці без оформлення трудових відносин.

«Обов’язок служби зайнятості – інформування населення про переваги легальної зайнятості та ризики «тіньової», а кожна людина самостійно повинна вирішувати, що для неї важливіше – жити сьогоденням або ж мати впевненість у завтрашньому дні, отримуючи надійні соціальні гарантії та забезпечуючи собі майбутнє», - зазначає профінформатор відділу активної підтримки безробітних Леся Олійнич.

Автор : Олійнич Л.  тел. 3-13-17

Поділися з друзями

Додати коментар

Авторизуйтесь на сайті за допомогою соц мереж, для можливості коментувати новини


Захисний код
Оновити

Top