Відео: Хто намагається ошукати членів ДВК Заставнівщини - члени дільничих комісій звернулися до поліції

 

Президія виборчої комісії - голова, заступник і секретар.  На виборчих дільницях їх помітно зразу і не тільки через скатертину на столі.

Гарні, солідні, імпозантні тітки і дядьки, зазвичай це найповажніші жителі своїх сіл чи міст. Коли виборець приходить на дільницю проголосувати, бачить організовану роботу і не завжди звертає увагу на деталі. Наприклад, він бачить гарний, акуратний зал і навіть не здогадується, що вже тиждень голова комісії, якому найдужче треба, своїми силами і коштами конструює цю дільницю.

До купки з нічого збирає і зал, і умови роботи для членів комісії.

Сам збиває кабінки, сам купує канцелярію, на його плечах пожежна безпека, сам ночами вивчає процедуру голосування в тонкощах і деталях, за свій кошт заправляє службовий автомобіль з надією, що гроші потім повернуть.

Годинами, разом з дуже завантаженим секретарем пишуть протоколи, акти, складають додатки, списки, уточнення, знову протоколи, збирають збори.  За кожним, голові треба побігати, кожного проконсультувати, з кожним переговорити.

 Сама організація роботи забирає багато сил і часу, тому коли виборець приходить зробити волевиявлення, його зажди зустрічає перевантажена роботою президія.

Цих людей поважають, і не тільки на своїх дільницях, до цих людей прислуховуються, їм довіряють, адже на них покладено величезний обов’язок перед державою.

Такими вони залишаються рівно до приїзду в окружну виборчу комісію (ОВК) територіального виборчого округу #204, в м. Хотин.

Для ОВК вони стають просто бидлом... так, ви правильно прочитали, саме бидлом, стадом, вівцями. Інакшими словами не можна охарактеризувати ставлення ОВК.

Нелюдські умови, створені для виборчих комісій при здачі бюлетенів, в своїй статті вже влучно описала Світлана Масловська, не буду на цьому зупинятися.

Здавалося, що момент здачі бюлетенів був дном, але як виявилося - з дна ще постукають пізніше. Пізніше на 12 днів, коли нарешті ОВК наважилася зустрітися з головами дільничних комісій для повернення печаток, оплати праці та видачі талонів на бензин. Феєричним і ефектним був кожен пункт плану.

 Замість злагодженої роботи при здачі печаток, люди знову зустріли «пофігізм» в усій його красі.

За головним столом, як дві «клуші», сиділи члени ОВК, які мали б координувати роботу .

Найелементарніше  описати фронт роботи, перерахувати список потрібних документів, розповісти як правильно заповнити (було багато деталей, з якими звичайним смертним було важко впоратися), і хоча би якось налагодити процедуру, натомість вони просто сіли за стіл і приступили до прийому.

Що здавати, як писати, на чому писати, як відрізати, що запаковувати - ці питання просто летіли в нікуди наповнюючи простір гулом.

Кожен хотів хоч щось почути, почалася штовханина, почали один в одного перепитувати, потім хапання бланків, які шановна член ОВК навіть не утруднялася роздати, вона просто тримала їх в себе в папці і час від часу передавала бланки в маси.

Люди по 10 разів заповнювали бланки, адже один одного виправляли, всі хором переписували помилки, не вказували потрібні деталі, їх знову завертали, потім бланки закінчилися і величезні простинні тексту прийшлось писати в ручну, по кілька разів пере запаковували протоколи. 

Знову організації роботи - НУЛЬ!

Знову штовханина, хапатня, хаос. Всі злі, всі агресивні, а членам ОВК як було фіолетово, так і залишилося.

 Я дивувалася їх витримці - вони продовжували монотонно приймати і завертати документи.

     Коли з горем і криками печатки все таки повернули почався новий абсурд!

Давайте будемо чесні самі з собою, кожен хто прийшов туди, після пережитих стресів і нервів вночі з 31 на 1, хотів просто отримати СВОЇ зароблені гроші і повернути СВОЇ гроші на паливо.

Ще 1 квітня комісії здали подорожні листи, де вказували   кілометражі їзди службового автомобіля і витрати палива.

Ці цифри не міняються вже десятками років, адже процедура та сама кожних виборів, та і відстань між Яблунівкою і Хотином за останні 10 років суттєво не змінилася.

Люди за свій кошт заправляли автомобілі, і тільки 31 березня виявилося що їм гроші повертати не будуть, а видадуть талонами.

Обуренню не було меж, адже що робити з тими талонами опісля?

 Здавати на заправках за пів ціни?

Ну вже нехай, давайте ті талони, будемо якось викручуватися. 

Просто візьміть в руки акт, там пише - дільниця #730125- 65 л солярки, то видайте талон на 65 л ДТ.

Все ! Великої науки тут не треба.

 Але ж ні, почали видавати талони на 20л замість 60л, на 15 л замість 40л.... ШОК!

З чим це пов’язано?

Чому саме в такій кількості ?

Чому в Веренчанці, де 2 дільниці, витрати на пальне на обох дільницях однакові, по 70 л, перша отримала 25 л, друга -35 л ?

Член ОВК почала під ніс собі щось не «внятно  мямлити», ніби ви отримаєте  премії і з своїх грошей віддасте водію за бензин....

ЩО?!.... Такого потоку фразеологізмів, стійких словосполучень, порівнянь, матюків, афоризмів які полетіли в адресу членів ОВК, я , на своєму вже не дуже юному віку, ще чула.

Здавалося, ще секунда і ця оздоблена маса людей знесе все на своєму шляху.

Члени ОВК, яких «прислали», не могли відповісти на жодне питання, вони просто стояли і чекали коли страсті вляжуться, вони видадуть талони і всі з Богом розійдемося, адже здавши печатки голови підтвердили закінчення роботи дільничних комісій, а далі хай хоч вогнем горить.         

 

Деякі люди з розпачем і відчаєм забирали своє «хоча б щось», але деякі не можуть погодитися на такі подачки, адже на цей момент вже точно знають, що ЦВК перерахувала на хотинське казначейство потрібну суму на погашення витрат на пальне.

          Виникає абсолютно логічне питання до ОВК і тут виникають два варіанти відповідей:

1) або ви настільки недолугі, що вам за 20 років важко організувати злагоджену роботу; важко передбачити всі витрати зважаючи на те, що за останні 10 років процедура не змінюється; важко додати всі записані в подорожніх листах витрати пального і видати на таку ж суму талони;

2)ви вважаєте  всіх ідіотами, останнім билом, стадом овець, які вміють тільки бекати. І думаєте, що це чергові вибори, які пройдуть для дільничних виборчих комісій під егідою «хоч щось дали». 

     Якщо правильним є перший варіант, то найміть мене. Серйозно. Я вам допоможу.

Досвід в роботі діловодства і кілька мільйонною бухгалтерією в мене є, рекомендаційні листи надам.

За зарплату домовимося, головне щоб не талонами, бо вже знаю як ви їх рахуєте.

         Але, якщо відкинути жарти в сторону, і правильним вважаєте 2 варіант, то тут ви, шановні, глибоко помиляєтеся і так просто ви вже не від мажетеся.

Свою печатку наша комісія забрала назад, адже робота нашої дільниці ще не завершена. В поліцію заяви і пояснення були надані на місці, отже ще зустрінемось . Далі буде ...

 

P.S. Шановні ОВК, якби ви заздалегідь попередили, що службовий автомобіль буде заправлятися за кошт голови комісії, ми б зібрали діток з школи та організували екскурсію до Хотинської фортеці.

Можливо б  у когось би залишилися позитивні враження після поїздок в Хотин.

 

Член ДВК #730125 ТВО#204 Віконська-Влад Євгенія Миколаївна

Поділися з друзями

 

 Top