Інформаційний семінар з орієнтації на громадські та інші роботи тимчасового характеру

 

10 липня в Заставнівській районній  філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар з орієнтації на громадські та інші роботи тимчасового характеру, в якому взяли участь провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Віктор Микитей та профінформатор – Леся Олійнич.  

 Фахівець Леся Олійнич розповіла про ціль та мету семінару. Слухачі ознайомилися з поняттям громадських та тимчасових робіт, умовами працевлаштування та оплати праці, законодавчою базою. Громадські та інші роботи тимчасового характеру організовуються для додаткового стимулювання мотивації до праці, матеріальної підтримки безробітних.

Під час обговорення бажаючі з’ясували питання, що їх цікавили.Провідний фахівець відділу взаємодії з роботодавцями Віктор Микитей розповів про можливість тимчасового працевлаштування, про перелік видів оплачуваних громадських робіт для безробітних, про права та обов’язки працівників, які виконують громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Фахівець наголосив, що особи, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, поширюються державні соціальні гарантії, передбачені законодавством про працю та зайнятість населення і загально обов’язкове державне соціальне страхування.

З особами, які беруть участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, роботодавці укладають в письмовій формі строкові трудові договори, а до їх трудових книжок вносять відповідні записи.

Оплата праці таких осіб здійснюється за фактично виконану роботу в розмірі, що не може бути меншим, ніж мінімальний розмір заробітної плати, та відповідно до положень угоди.

«Дані види робіт - один з найбільш дієвих засобів, що дозволяють пом'якшити ситуацію на ринку праці, перш за все, для безробітних громадян, що зазнають труднощів у пошуку роботи: осіб передпенсійного віку, молоді, осіб, що не мають професії.

Окрім цього, організація громадських робіт вирішує проблему не тільки тимчасового, але в перспективі - і постійного працевлаштування безробітних», -зазначає провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Леся Олійнич.

Результатом проведеного семінару було виявлено бажання безробітних взяти участь у даному виді робіт.

Автор: Леся Олійнич тел. 3-13-17

 

 

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top