Фото - Через неправильну експлуатацію газових приладів на Заставнівщині ледь не загинула бабуся та онук

 

12 лютого близько 13 год. 00 хв. до  реанімаційного відділення Заставнівської ЦРЛ поступили 2 жителів смт. Кострижівка Заставнівського району, а саме бабуся та онук це трапилось внаслідок отруєння чадним газом, який витікав з конвектора.

Причина отруєння – неправильне користування газовими приладами, а саме в будинку облаштували будівництво коридору, з якого не перемістили вихід з конвектора, внаслідок чого чадний дим залишався в приміщенні що і стало причиною отруєння.

Журналісти «Заставна Сьогодні» звернулися за роз’ясненням до працівників Заставнівського РС УДСНС у Чернівецькій області де нам розповіли:

Причина отруєння – неправильне користування газовими приладами.

Важливою умовою безпеки при користуванні газовими приладами є контроль за тим, чи повністю згоряє газ. При повному згорянні полум'я має голубувато-фіолетовий колір, при неповному – жовтувато-солом'яний. Неповне згоряння газу призводить до інтенсивного виділення в приміщення чадного газу, який отруйно діє на організм людини.

Отруєння чадним газом спостерігається на початку та в кінці опалювального сезону: хтось не встиг перевірити тягу димоходу, інші придбали нові колонки та котли.

Погода ще не стабілізувалася – то холодно, то тепло: адаптуватися до опалення восени ще не встигають, а навесні про необхідні заходи безпеки починають забувати.

Особливо слід бути обережними мешканцям старих будинків, де встановлені газові колонки. Не варто приймати ванну або душ при ввімкненому приладі – особливо, якщо він розміщений у ванній кімнаті. Часто після ремонту господарі встановлюють двері, які закриваються герметично, забуваючи при цьому про необхідність припливу свіжого повітря ззовні. Відстань між дверима та підлогою приміщення кухні має бути не меншою 2 см.

Якщо в помешканні є газові прилади з відводом продуктів згорання в димові канали необхідно встановити сигналізатор загазованості комбінований, який сповіщає про наявність в приміщенні чадного газу (СО) та метану (СН4).

            Потрапляючи в кров, сполучається з гемоглобіном та робить його нездатним розносити кисень: людина гине, як від задухи. Після двох годин перебування в приміщенні, де у повітрі міститься лише 0,1% СО, можемо втратити свідомість і померти. Якщо приміщення заповнене на 0,5% чадним газом, смерть настає через 30 хвилин, на 1% - через 2-3 хвилини. Втрата свідомості настає поступово та супроводжується таким знесиленням, що навіть відчувши небезпеку, людина неспроможна врятуватись.

Чадний газ легший за повітря, тому піднімається вгору, але на відкритому просторі небезпека мінімальна.

Основними причинами утворення в кухнях квартир чадного газу

(СО – продукту неповного згоряння природного газу) можуть бути:

  1. Несправність газових приладів (забрудненість пальників-конфорок плит, розгерметизованість камер згоряння котлів типу «турбо»).
  2. Недостатність припливного повітря в кухні (для повного згорання 1 м3 природного газу необхідно 10 м3 свіжого повітря), в тому числі:

 установці в кухні плити ПГ-4 і двофінкційного котла потужністю до 30 кВт нормований мінімальний об’єм кухні становить 21м3); недостатність об’єму кухонь (при відчиненій кватирки у вікні і щілини або решітки площею 0,02м2 у нижній частині дверей кухні.

  1. Недостатність тяги (розрідження) в камерах згорання котлів, створюваної димарями (недостатня висота, засміченість, розташування оголовків димарів у зонах вітрового підпору).

Всі без виключення газові прилади повинні встановлюватися на підставі проектної документації спеціалізованими підприємствами, які мають відповідні ліцензії на право виконання таких робіт з оформленням виконавчо-технічної документації.

Інформація з власних джерел журналістів Заставна сьогодніTop