Працівники відділу культури Заставнівської РДА самотужки реставрують пам’ятник військового цвинтаря у с. Звенячин (фото)

 

Працівники відділу культури Заставнівської РДА самотужки реставрують пам’ятник військового цвинтаря у с. Звенячин

Для довідки:

Великий військовий цвинтар круглої форми був створений у 1916 році і розташувався у верхній частині села Звенячин при дорозі на Городенку, де поховали воїнів різних національностей, полеглих у Першу світову війну.

Територія являє собою ідеальне коло діаметром 30м, у який вписані доріжки у вигляді хреста. Площа заповнена одинаковими кам'яними хрестами, крім того, ще сотні солдатів поховані у загальній братській могилі, куди у 1937 році захоронили останки бійців з могил, розташованих у різних селах Заставнівського району, зокрема, з села Онут.

Після проголошення незалежності України у 1991 році це місце відвідали представники товариства "Австрійський Чорний Хрест" і протягом року у співпраці з небайдужими буковинцями цвинтар був повністю відновлений і впорядкований. У червні 1992 року відбулося велелюдне урочисте освячення відреставрованого кладовища. За деякими даними, тут захоронено понад 11 тис. солдатів.

Щороку кладовище доглядали мешканці с. Звенячин. Однак останнім часом воно втратило свій презентабельний доглянутий вигляд. За справу реставрації взялися працівники відділу культури Заставнівської райдержадміністрації.

До речі ініціатива проведення цих робіт належить заступнику голови Заставнівської РДА Євгену Семенюку, яку цілком підтримав начальник відділу культури Василь Барабащук.

Підтримав клич Євгена Семенюка і начальник Заставнівського райавтодору Роман Кукурудзяк. За відновлення бетонних доріжок, що є досить трудоємним процесом, взялися працівники цього підприємства.

Відрадно, що є люди, які шанують минуле заради майбутнього. Адже сила нащадків наших і могутності нації – у збережені історичної пам’яті.Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top