У Заставнівській районній філії центру зайнятості відбувся семінар «Ризики нелегальної трудової міграції»

 

29 вересня 2020 р. у Заставнівській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості з  метою роз’яснення основних ризиків, які можуть виникнути при нелегальному працевлаштуванні за кордоном та правові засади легального працевлаштування відбувся профінформаційний семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Провела семінар профінформатор відділу активної підтримки безробітних Леся Олійнич, за участю 5 безробітних.  Гостем зустрічі був представник Управління праці та соціального захисту населення Заставнівської районної державної адміністрації Віталій Дронь, який ознайомив присутніх з поняттям «торгівля людьми», розповів про форми та методи вербування, експлуатації людини, небезпечні стереотипи та реалії, з якими стикаються трудові мігранти за кордоном, види шахрайства при працевлаштуванні за кордоном.                                             

     Учасники обговорили методи, форми та етапи вербування, шахрайства, експлуатації людини та причини, що цьому сприяють. Присутні отримали рекомендації як убезпечити себе при працевлаштуванні за кордоном, щоб не стати жертвою зловмисників. «Працюючи нелегально, працівник не може належним чином захистити свої права: право на нормальні умови роботи та проживання, право на відпочинок, вихідні, право на виплати в разі втрати працездатності. Заробітна плата нелегального працівника набагато менша, ніж заробітна плата легально працюючої особи.

Тому обов’язок фахівців служби зайнятості застерегти та попередити шукачів роботи про небезпеку, яка чекає на них у разі нелегального працевлаштування не тільки у своїй країні, а й за кордоном» , - зазначає профінформатор Леся Олійнич.Також провідний фахівець філії  ознайомила безробітних з актуальними вакансіями на ринку праці, переліком соціальних послуг та електронними сервісами служби зайнятості.Учасники семінару, які мали нагоду працювати за кордоном – ділились власним досвідом і в результаті дійшли висновку, що краще жити і працювати саме в Україні.                        

       Крім того, Віталій Дронь поінформував, що обласною комплексною програмою соціальної підтримки малозабезпечених верств населення «Турбота» на 2019-2021 роки передбачено надання з обласного бюджету одноразової фінансової допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми, у розмірі п’яти прожиткових мінімумів, що на даний час складає: для дітей віком від 6 до 18 років – 11590 грн., для працездатних осіб – 10985 грн., для осіб, які втратили працездатність – 8560 грн.

Отже, якщо Ви постраждали від торгівлі людьми, звертайтеся за допомогою до управління праці та соціального захисту населення Заставнівської районної державної адміністрації (Чернівецька обл., м.Заставна, вул. Д.Галицького, 1-А, тел.: 3-13-33).

Інформація, отримана від осіб, які звертаються за допомогою, є конфіденційною і не підлягає публічному розголошенню.

Автор: Леся Олійнич тел. 3-13-17Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top