Основа соціальної захищеності працівника – офіційне оформлення трудових відносин! Інформує Заставнівський відділ ГУ ПФУ
Основа соціальної захищеності працівника – офіційне оформлення трудових відносин та виплата належної заробітної плати відповідно до чинного законодавства, адже, заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, господарчих суб'єктів та держави, і безпосередньо впливає на рівень життя населення.
Своєю чергою, нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівника, зменшує надходження до бюджетів та соціальних фондів, та, що найважливіше, негативно впливає на майбутнє пенсійне забезпечення.
Принагідно нагадуємо, що офіційно задекларована заробітна плата та набутий страховий стаж є основними факторами, від яких залежить розмір майбутньої пенсійної виплати. Разом з тим, близько 30,0 тис. найманим працівникам області роботодавці нараховують заробітну плату менше або на рівні мінімального розміру, та прирікають їх на мізерні пенсійні виплати при досягненні пенсійного віку.
Неодноразово зверталася увага краян на те, що неофіційна зайнятість, та відповідно, несплата єдиного внеску, призводять до втрати працюючою особою страхового стажу, оскільки, відповідно до чинного законодавства, для зарахування працівнику повного місяця до страхового стажу, роботодавець повинен нарахувати та сплатити єдиний внесок в сумі не менше, ніж мінімальний страховий внесок.
Разом із ситуацією, коли недобросовісні роботодавці використовують працю найманих осіб без офіційного оформлення трудових відносин та сплати відповідних платежів є і випадки, коли самі керівники не нараховують собі навіть мінімальну заробітну плату, що ще більше дивує.
Маючи можливість забезпечити собі належний соціальний захист нарахувавши пристойну заробітну плату керівники, явно обманюючи всіх у звітності відображають суми своїх заробітків, які менші від прожиткового мінімуму.
Чи не дивно це? Ще більше дивно коли у такого керівника підприємства понад 10 найманих працівників.
Але такі випадки є в Заставнівському районі. Зокрема на приватному підприємстві «Буковинські традиції» працюють 15 осіб, праця яких дає змогу їхньому керівнику, для якого це є основне місце роботи, нарахувати місячну зарплату в розмірі аж…менш як 1 тис.грн.
Виникає риторичне питання: чи такі у нас на Буковині традиції?
Напевно треба змінити або назву підприємства або зрозуміти сутність Буковинських традицій та відповідно змінити підходи до здійснення своєї діяльності.
Заставнівський відділ обслуговування громадян ГУ ПФУ в Чернівецькій області