Консультації осіб з інвалідністю за участю соціальних партнерів

 

В рамках Декади зайнятості осіб з інвалідністю, на передодні Міжнародного дня інвалідів 2 грудня 2021 року в Заставнівській районній філії Чернівецького обласного центру зайнятості відбулись два тематичних заходи для даної цільової аудиторії за участю  соціальних партнерів.

Тематичний захід "Можливості обмежені, здібності - безмежні!"  відбувся за участю начальника відділу обслуговування громадян № 5 управління обслуговування громадян Головного управління ПФУ в Чернівецькій області Стасюка Віктора., який розповів про перелік документів необхідних для оформлення пенсії.Для отримання детальної інформації  запропонували авторизуватись на веб-порталі Пенсійного фонду України або у мобільному додатку «Пенсійний фонд», потішили інформацією про підняття пенсійного забезпечення по інвалідності з 1 грудня 2021 року. 

Фахівець з профорієнтації Антоніна Старко поінформувала присутніх про можливості служби зайнятості в напрямку підбору підходящої роботи відповідно до індивідуальних програм реабілітації, організації професійного навчання й підвищення кваліфікації для збільшення конкурентоспроможності на ринку праці. Крім цього, їх ознайомила зі станом місцевого ринку праці та перспективами його розвитку, підприємствами, що функціонують на території міста й району та мають потребу в додатковій робочій  силі. Учасників заходу ознайомили з джерелами пошуку вакансій та запропонували зареєструватись в електронному кабінеті шукача роботи, щоб, як кажуть, «тримати руку на пульсі».

На захід "Правова захищеність легального працевлаштування для осіб з інвалідністю" запросили Павельчук Оксану - начальника відділу "Заставнівське бюро правової допомоги". Мета: розкрити переваги легального працевлаштування в Україні, застерегти осіб з інвалідністю від шахрайства при працевлаштуванні. Пані Оксана наголосила на важливості офіційного працевлаштування, особливо при отриманні травм на виробництві, розглянули приклади шахраювання та шляхи їх уникнення. Також висвітлила теми перепису спадщини та встановлення меж земельних ділянок.

Протягом останніх років в Україні проводиться планомірна робота над створенням сприятливих умов життєдіяльності осіб з інвалідністю, під час якої враховуються як міжнародні, так і європейські стандарти. Адже інвалід - це не вирок, інваліди стають повноцінними і високоефективними членами суспільства, відмінними фахівцями, політиками, економістами, соціально активними і життєрадісними людьми, які здатні надихати багатьох, в тому числі та абсолютно здорових членів нашого суспільства.

 Старко А.Б. 3-13-17Top