Перший паспорт у вигляді картки має бути у всіх 14-річних

 

У зв’язку зі зверненнями до територіальних підрозділів Управління ДМС у Чернівецькій області представників релігійних громад щодо відмови від оформлення паспортів громадянина України у вигляді пластикової картки.

Інформуємо, що у зв’язку з прийняттям Кабінетом міністрів України 26.10.2016 року № 745 змін до Постанови КМУ №302 від 25.03.2015 р. та «Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсним та знищення паспорта громадянина України» (далі — “Порядку”), з початку листопада 2016 року територіальні підрозділи УДМС у Чернівецькій області припинили прийом заяв на оформлення та видачу паспорта громадянина України у формі книжечки.

Відповідно до п. 2 Порядку, затвердженого постановою КМУ №745 від 26.10.2016 р., “Паспорт виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій”.

У п. 3 вказаного документу зазначено, що кожний громадянин України, який досяг 14-річного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

Таким чином, ніхто не може бути звільнений від оформлення паспортного документу визначеного законодавцем зразка, в тому числі і за релігійними переконаннями.

Процедура оформлення та отримання паспорта громадянина України у вигляді картки жодним чином не зачіпає релігійних почуттів.

Безконтактний електронний носій, вмонтований до паспортного документу, містить персональні дані власника паспортного документа, відцифровані відбитки пальців рук, електронний цифровий підпис особи (лише від 18 років), відцифроване фото та інформацію, яка може змінюватись протягом життя — дані про реєстрацію місця проживання, кількість дітей, укладення та розірвання шлюбу тощо.

Відмовляючи своїм дітям у оформленні паспорта громадянина України у вигляді пластикової картки, батьки наражають їх на обмеження цивільних прав та звуження життєвих можливостей.

Так, без паспорта у вигляді картки неповнолітнім особам буде складно скласти іспит із ЗНО та пізніше вступити до вищого навчального закладу, отримати офіційну роботу та належний соціальний захист, виїхати на навчання за кордон тощо.

Перевагою паспортного документа нового зразка є його високий ступінь захисту від підробок та відповідність сучасним світовим стандартам.

Занесені до безконтактного електронного носія персональні дані особи неможливо змінити, скопіювати або підробити.

У майбутньому паспорт нового зразка дозволить громадянам України користуватись різноманітними електронними сервісами та отримувати адміністративні послуги, не виходячи з дому.



Top