ЯК ПРОЙТИ ШЛЯХ ВІД БЕЗРОБІТНОГО ДО ПІДПРИЄМЦЯ (фото) Чернівецький ОЦЗ
10 липня 2018 року відбувся прес-тур на Глибоччину «Від бізнес-ідеї до власної справи: історії успіху».
Директор Глибоцької районної філії обласного центру зайнятості Ліліана Гринчешен розповіла про співпрацю із роботодавцями та про стимули, які пропонує служба зайнятості, для розвитку підприємництва. Повідомляє: Буковина Онлайн bukovyna.online
«Заохочення до самозайнятості, тобто відкриття власної справи, а також компенсація роботодавцю єдиного соціального внеску за створення нових робочих місць та працевлаштування соціально-вразливих верств населення. Така співпраця вигідна і роботодавцю, котрому відшкодовують єдиний соціальний внесок, і безробітному, котрий отримує роботу», - зазначила Ліліана Гринчешен. Під час прес-туру представники ЗМІ мали можливість познайомитись із трьома підприємцями, котрі започаткували власну справу.
Один з них – це Радіон Калинюк, учасник АТО. Після демобілізації перебував на обліку в службі зайнятості, де йому і запропонували спробувати свої сили у підприємництві. Він пройшов низку семінарів, розробив бізнес-план щодо відкриття кав’ярні. Нині йде підготовка приміщення та закуплено необхідне обладнання. За сприяння служби зайнятості перші кроки зроблено.
Підприємець Петро Дуган власну справу започаткував у 2000. На початку цех у с. Купка випускав один вид кукурудзяних паличок. А вже у 2015 цех площею 2 тис. квадратних метрів приватного підприємства «АPERO» відкрили у смт Глибока.
Співпраця із службою зайнятості розпочалася одразу, зокрема це була допомога в підборі кадрів. Також роботодавцю компенсували ЄСВ за 5 безробітних, які працевлаштовані на новостворені робочі місця в 2015-2016 роках. Загалом на підприємстві працюють 28 осіб. Ідея започаткувати власну справу виникла у Михайла та Віри Баловсяків, коли вони перебували на обліку в службі зайнятості.
Спілкування з особистими консультантами, відвідування семінарів та тренінгів – все це допомогло втілити ідею в життя.
І у 2017 році Михайло та Віра Баловсяки відкрили центр апітерапії «Мивіра» у селі Михайлівці Глибоцького району. Їхнє 25-річне хобі, бджільництво, переросло у власну справу.
Опубліковано при підтримці ГО "УНІА" при сприянні
Підприємства «АPERO» у смт Глибока Центр апітерапії «Мивіра» у селі Михайлівці Глибоцького району Радіон Калинюк, учасник АТО. Після демобілізації відкриває кавярню