«На кожну другу вакансію обласна служба зайнятості підібрала працівника», - директор Чернівецького ОЦЗ Любов Кожолянко

 

Служба зайнятості області за 8 місяців 2018 року забезпечила роботою 7200 буковинців, з них 3,5 тисячі осіб працевлаштовані ще до набуття статусу безробітного. «З початку року на ринку праці Чернівецької області відбувається низка позитивних змін. 

А це - збільшення чисельності зайнятого населення, зменшення чисельності безробітних. Також збільшилася кількість роботодавців, котрі співпрацюють зі службою зайнятості. Вони цьогоріч подали 10,7 тисяч вакансій, що на 11% більше в порівнянні із минулим роком.

На кожну другу вакансію обласна служба зайнятості підібрала працівника», - повідомила представникам ЗМІ під час прес- конференції директор обласного центру зайнятості Любов Кожолянко.

На інші вакансії працівники служби зайнятості шукають претендентів як з числа безробітних, які перебувають на обліку в службі зайнятості, так і з повного ринку. Станом на 1 вересня 2018 року кількість актуальних вакансій склала 2,4 тисячі, що в 1,6 рази більше, ніж станом на 1 вересня 2017 Нині вакансій для робітничих професій більше, аніж відповідних фахівців.

Найбільше попитом на ринку праці користуються швачки, слюсарі-ремонтники, кухарі, водії. Триває процес створення об’єднаних територіальних громад в Чернівецькій області і служба зайнятості активно співпрацює з ОТГ, зокрема в напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру.

Найбільш поширені серед них це благоустрій території, інформування населення про порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, супровід інвалідів по зору та допомога сім’ям учасників АТО.

Впродовж січня-серпня 2018 року до таких робіт залучили 1703 особи. Щодо співпраці з роботодавцями, які створюють нові робочі, служба зайнятості компенсувала цьогоріч витрати єдиного соціального внеску на загальну суму 848 700 гривень, а також працевлаштувала на нові робочі місця 207 безробітних, 65 з яких потребують додаткових гарантій держави у працевлаштуванні.

За 8 місяців 2018 року 1740 безробітних під замовлення роботодавців пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації, всі вони гарантовано отримали роботу.

Навчання проводилося за професіями: кондитер, столяр, слюсар з експлуатації та ремонту газового устаткування, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, візажист, швачка, перукар, оператор котельні тощо.

Додати коментар

Авторизуйтесь на сайті за допомогою соц мереж, для можливості коментувати новини


Захисний код
Оновити

Top