Фото - Відео - Петро Порошенко: Якщо ви не бачили Буковину, ви точно не бачили Україну

 

23 березня Президент України Петро Порошенко відвідав Чернівецьку область. Глава держави взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку, а також поспілкувався з мешканцями буковинського краю на народних зустрічах у м. Чернівці та м. Кіцмань.

Спершу Президент наголосив на пріоритетностірозвиткуукраїнськоїармії та подякував мешканцям Буковини за підтримку нашого героїчного війська. "І давня, і нова історія вчать нас – щоб вистояти, маючи сусідом Росію, Україна повинна мати сильне військо. Армія, а не меморандуми, є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і запорука безпеки кожного громадянина і цілої держави", - наголосив Петро Порошенко.

           Він зазначив, що сьогодні ми маємо боєздатну, перевірену війною армію, ми розробляємо нову програму - ракетну, підвищуємо радіус та дальність дії цієї високоточної зброї. Два дні тому ми презентували ударні турецькі безпілотники, які вже поставлені на озброєння ЗСУ, бойові літаки, котрі можуть проводити у повітрі добу, долати 4 тисячі кілометрів і забезпечити точне ураження цілі. Вони мають захищені канали зв'язку і анти радіоелектронний захист.

"І я наголошую на позиції всіх українців: за свою землю ми буде молитися. Ми маємо армію, здатну відстоювати і повертати український суверенітет, і я пишаюся нашим героїчним військом. У тому числі тими частинами, які дислоковані на Буковині. І я хочу, щоб слава про 3-тю батальйонно-тактичну групу 80-ої окремої десантно-штурмової бригади, що дислокується у Чернівцях, ширилася по всій Україні", - заявив Президент. 

           Глава держави висловив обурення з приводу візиту у Росію кума Путіна - Медведчука, і народного депутата Юрія Бойка. Ті, хто під час режиму Януковича грабували Україну і нищили армію, поїхали вести переговори з ворогом у той час, коли щодня гинуть українські вояки, боронячи нашу землю від російського агресора.

"Ви бачили новини й відео з Кремля. Вони побігли до Путіна. Вони економіку обговорюють! Вони намагаються знову повісити Україну на російську газову голку. Вони вже союзи обговорюють, які будуть створені після президентських та парламентських виборів. І зараз вже стверджують, що вони всі об’єднаються. Проти кого вони об’єднаються? Проти України, проти кожного з нас. Путін намагається підірвати нашу єдність з середини.

Що вони поїхали туди вимолювати, які економічні інтереси? Що вони зі сльозами на очах, простягнувши руку, поповзли на колінах просити у Путіна? Ці поповзли, а інші тут з екранів телебачення інформують нас, що вони стануть на коліна і будуть вимолювати у ворога прощення. Хочу нагадати всім - Москва сльозам не вірить", - підкреслив український лідер.

Далі Президент наголосив на підтримці України керівництвом євро структур, розповівши про міні-саміт, який днями був скликаний на підтримку України та її влади. "Вже дуже скоро Україна впритул наблизиться до членства у НАТО та Європейському Союзі, може ще не перетне фінішну стрічку, але точно пройде точку неповернення. Точку не повернення ні у Радянський союз, ні в російську імперію. Ці 5 років ми систематично ламали кожен план Путіна. І тому недарма на кордоні з Україною зараз стоять його дивізії, готові до вторгнення. І ми маємо абсолютно реально сприймати ці загрози", - наголосив Президент.

Обговорюючи питання розвитку Чернівецької області,  Петро Порошенко наголосив, Чернівецька область має шалені преферентні напрями для розвитку своєї території, і це є дуже важливим у реалізації стратегії Глави держави "Україна - без периферії". Буковина географічно, логістично, інтелектуально, ресурсно, у тому числі завдяки людському потенціалу, має всі підстави бути успішною. А стратегія розвитку Карпатського регіону, задекларована Президентом, прекрасно накладається на наші можливості, амбіції, історичний досвід як у розвитку "зеленого туризму", так і створення потужних туристичних хабів. Буковинські лідери об'єднаних громад уже демонструють креативні підходи як до впровадження інновацій, залучення інвестицій, так і до створення індустріальних парків, освоєння нових смарт-спеціалізацій, запровадження власних ноу-хау у розвитку своїх територій.

"Окремим свідченням нашого успіху є іноземні інвестиції, у тому числі ті, які вкладені в Буковину. І це під час війни, коли інвестору дуже непросто приймати позитивне рішення. А тому це є символом довіри та підтримки України міжнародною спільнотою.  А ми вже 12 кварталівпоспільмаємоекономічнезростання, і кожен наш крок є поразкою Путіна", - підкреслив Президент.

"Створено індустріальний парк "Новодністровськ". Туди, зокрема, вкладено 80 мільйонів гривень інвестором з Німеччини. І це класно. Впроваджуються інші успішні інвестиційні проекти на Буковині, як, наприклад, виробництво кабельно-провідникової продукції для автомобілебудування, де створено 1390 робочих місць, кооператив "Дари Гуцульщини", що займається заготівлею та переробкою грибів, ягід та лікарських рослин, виробляє сушені, заморожені, консервовані гриби, які експортуються до Румунії, Польщі, Молдови, Німеччини, Італії. Що й казати, експорт товарів до Європи у 2018 році збільшився на 45% порівняно з попереднім роком. Тепер до ЄС відправляється 72% відвсьогообсягуекспортуЧернівецькоїобласті. А хто мені казав, коли я підписував Угоду про Асоціацію та про зону вільної торгівлі, що це не буде працювати? Для нас відкритий найбільший ринок світу - європейський,  і це в умовах, коли Росія закрила свої ринки, оголосила ембарго, посилює гібридну війну", - зазначив Глава держави.

Окрім Чернівців Петро Порошенко також відвідав м. Кіцмань, де його радісно вітали тисячі буковинців та поклав квіти до пам'ятника Володимиру Івасюку. У своїй промові він говорив про важливість єдності держави, боротьбу з російським агресором та необхідність руху в напрямку до ЄС та НАТО.

І в Чернівцях, і у Кіцмані Президент закликав до спокою, виваженості та мудрості на тлі численних провокацій проти України та його команди. Бо Кремль розуміє, що він програв як на фронті, так і у нашому тилу, що проросійські фігуранти президентських виборів де завульовані, і це побачила більшість українців. Він підкреслив, що ми йдемо своєю дорогою - геть від Москви. І потрібно розуміти, що виклики, які стоять зараз перед Україною жорсткі, і ворог не добирає у засобах. Тому дати відсіч цій гібридній війні - наше головне завдання.

31 березня ми обираємо не просто Главу держави, ми обираємо або незалежну Україну, або знову роки поневолення і приниження нашої гідності - таким був загальний рефрен тих, хто виступали на народних зустрічах. Буковина продемонструвала своєму Президенту, що вона є мудрою та  надійною. Що переважна більшість її мешканців абсолютно підтримують його зусилля на євро інтеграцію та вступ у НАТО.

"За результатами соціально-економічного розвитку Чернівецька область перебуває в першій п’ятірці серед найкращих регіонів України", - заявив Президент. При нагідно він закликав українців обов'язково відвідати Буковину, побачити її красоти та туристичні перлини, скуштувати знаменитої буковинської кухні і звідатисправжнюмісцевугостинність.

Поділися з друзями

Додати коментар

Авторизуйтесь на сайті за допомогою соц мереж, для можливості коментувати новини


Захисний код
Оновити

Top