Легальні трудові відносини – гарантія соціального захисту сьогодні та гідних пенсійних виплат в майбутньому

 

Найбільшими проблемами сфери трудових відносин є тіньова зайнятість та приховані «в конвертах» заробітки, що позбавляють працівників належних соціальних виплат і гідних пенсійних перспектив.

Несумлінні роботодавці, керуючись особистим матеріальним інтересом, вдаються до застосування різноманітних схем мінімізації робочого часу й виплачують працівникам дві заробітні плати: офіційну, яка у більшості випадків є меншою або на рівні встановленого законодавством мінімуму, і неофіційну – “в конверті”.

Прагнучи уникнути чи мінімізувати обов’язкові платежі до бюджету, такі керівники позбавляють підлеглих гарантованого державою соціального захисту у вигляді оплачуваних відпусток, періодів тимчасової непрацездатності тощо.

В Чернівецькій області близько пів тисячі роботодавців нараховують заробітну плату менше мінімального розміру майже 1,8 тисячі найманих працівників, 17,9 тисячі найманих працівників зайняті неповний робочий час, понад 4,4 тисячі працюють на умовах цивільно-правових відносин.

Такими діями роботодавці не лише порушують конституційне право працівників на соціальні виплати і заробітну плату, не нижчу за визначену законом, а й прирікають їх на мізерні пенсії у майбутньому. Нагадуємо, що розмір та право на отримання соціального забезпечення під час трудової діяльності напряму залежать від набутого страхового стажу та розміру офіційно задекларованої заробітної плати.

Відповідно до вимог чинного законодавства, до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю сплачено страховий (єдиний) внесок у розмірі, не меншому за встановлений законом мінімальний (з 01.01.2019 – 918,06 грн. (4173 грн.*22%). Працівники, які упродовж трудової діяльності отримували мінімальну або нижчого розміру заробітну плату, можуть розраховувати у кращому випадку на мінімальну пенсію.

Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області вкотре звертається до краян із закликом вимагати від своїх роботодавців нарахування і виплати заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро, чесно, відповідно до кваліфікації, обсягу виконаних робіт (наданих послуг).

Пам’ятайте, що мінімальні або виплачені «в конвертах» заробітки прирікають на матеріальну скруту на старості літ. Прес-служба Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top