27 жовтня - Заставна - фестиваль-конкурс «БУКОВИНА АВТЕНТИЧНА»

 

«БУКОВИНА АВТЕНТИЧНА» Або «НАРОДУ ПІСНЯ — МОЯ СПОВІДЬ»

Так про українську (буковинську) народну пісню свого часу сказала українська письменниця, педагог, просвітителька, фольклористка, наша славна землячка Євгенія Ярошинська, іменем якої названо фестиваль давньої народної об’єднанням ВУТ «Просвіта» ім. Тараса Шевченка.

Нині для України та Буковини зокрема проблема відродження народної пісні, яка вирізняється з-поміж інших тим, що спонукає до роздумів, яка у всі часи гартувала національний дух, є актуальною темою для національно-патріотичного виховання нині, збереження та популяризації української культури та народного мистецтва серед молоді.

ПЕРШИЙ ВІДКРИТИЙ ОБЛАСНИЙ фестиваль-конкурс «БУКОВИНА АВТЕНТИЧНА» відбудеться у м.Заставна (Районний Палац Культури) 27 жовтня 2019 року об 11 годині.

У програмі фестивалю — виступи Буковинських колективів, відомих своїми талантами на теренах області.

Запрошуємо всіх бажаючих (колективи і глядачі) на велике свято УКРАЇНСЬКОЇ ПІСНІ (деталі — у ПОЛОЖЕННІ фестивалю)ПОЛОЖЕННЯ
відкритого обласного фестивалю-конкурсу буковинської народної (давньої, забутої) пісні ім.Євгенії Ярошинської «БУКОВИНА АВТЕНТИЧНА»

27 жовтня 2019 року, 11.00 год. Районний Палац культури м.Заставна

I.ОРГАНІЗАТОРИ:

Чернівецьке обласне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, Заставнівське районне об’єднання ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка, управління культури Чернівецької ОДА,Заставнівський районний відділ культури

II.МЕТА ПРОВЕДЕННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Фестиваль-конкурс «БУКОВИНА АВТЕНТИЧНА» започаткований з метою підвищення рівня національно-патріотичного виховання молоді через популяризацію і розвиток національного, народного пісенного мистецтва, виявлення талановитих виконавців та творчих колективів.

Фестиваль проводиться щорічно на Заставнівщині у жовтні, до дня народження буковинської письменниці, просвітительки, фольклористки Євгенії Ярошинської, котра свого часу збирала буковинські народні пісні, записувала їх та популяризувала. Фестиваль-конкурс - це свято народного співу, відродження давно забутих буковинських співанок, у тому числі й зібраних відомою землячкою, а також данина пам’яті не-заслужено забутого імені «полум’яної квітки Буковини».

III. ЗАВДАННЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Кожен район Чернівецької області представляє один-два колективи. Заставнівський, як організатор- 4-5 колективів. Також у фестивалі-конкурсі можуть взяти участь представники з інших областей чи країн світу.
Учасниками конкурсу можуть стати: гурти, солісти, дуети, тріо, ква-ртети - з музичним супроводом чи без нього. Переваги надаватимуться учасникам змішаних - старшого віку й молоді, або ж молодіжних груп та тим, хто подасть твір у сучасній музичній обробці, якщо пісня записана Євгенією Ярошинською і відтворена на фестивалі.

Про участь у фестивалі-конкурсі повідомляти за телефонами:

0507807388, 0669401454

та на ел.адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 18 жовтня.

IV.ВИМОГИ ДО УЧАСНИКІВ

Виконання пісень - тільки українською мовою, у національних кос-тюмах, допускаються танцювальні доповнення та інсценізації у межах часу пісні.

На конкурс учасники готують дві пісні (за двома номінаціями кон-курсу):

1 - національно-патріотична пісня (повстанська, пісня Січових стрі-льців, рекрутська, козацька, солдатська, політичних репресій, голодомору тощо та народні думи)

2 - обрядово-побутова пісня (календарно-обрядова: різдвяна, великодня, купальська тощо, а також весільна, хрестинна; пісні про родинне життя, кохання, колискові).

V. ОРГАНІЗАЦІЯ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Для організації фестивалю створено два оргкомітети:

1.При Чернівецькому обласному об’єднанні ВУТ «Просвіта» ім.Т.Г.Шевченка

2.При відділі культури Заставнівської РДА

Під час фестивалю-конкурсу працюватиме журі.

Організатори відповідальні за одноразове харчування учасників за рахунок фестивалю.

VI.НАГОРОДЖЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ ФЕСТИВАЛЮ-КОНКУРСУ

Переможці будуть нагороджені дипломами, символічними медалями та грошовими преміями у кожній із двох номінацій:

I місце - 3 тисячі гривень

II місце - 2 тисячі гривень

III місце - 1 тисяча гривень.

Також будуть відзначені виконавці за особливий колорит, неордина-рність та глядацькі симпатії.

За форс-мажорних обставин організатори мають право вносити зміни в дане положення, завчасно повідомивши про це учасників.

Проведення фестивалю-конкурсу висвітлюється у засобах масової інформації.

Ви не можете коментувати. Зареєструйтесь

Top