Чи потрібне інфекційне Заставнівщині та початок навчального року - відповідає Дмитро Козарійчук
Сьогодні ми, на жаль, живемо в реаліях, коли все крутиться довкола виборів. Усе вимірюється результатами виборів.
Більшість громадян не мислять себе поза ними.
Бути депутатом, мером, головою хоч якогось органу самоврядування стає мало не самоціллю, яку дехто ставить перед собою.
Днями переглянула (вкотре) відео з блогу Михайла Павлюка про перспективу подальшого функціонування інфекційного відділення Заставнівської ЦРЛ. Скільки шуму піднялося!!!
Я ж ставлю запитання:
"Чому, шановні колишні й теперішні керівники, депутати та кандидати на жовтневі місцеві вибори, ви не підіймали галасу, коли показники із поширення коронавірусної інфекції COVID-19 у нашому районі йшли догори? Хто вам тоді заважав?"
Можливо проблема у нинішньому керівництві району?
На ці ж запитання прошу відповісти голову Заставнівської районної державної адміністрації Дмитра Козарійчука.
-- З початком пандемії, яка прийшла в Україну, нашим головним завданням було захистити населення від смерті. Ні, я не перебільшую. Адже відсутність індивідуальних засобів захисту, дезінфекторів та невміння дистанціюватися могли призвести до загибелі від ковіду людей, -- говорить Дмитро Васильович.
-- На допомогу прийшли представники бізнесу, краяни, волонтери. Мобілізувалися всі. Для того, щоб мінімізувати затрачений час для госпіталізації інфікованих, було прийнято рішення
-- у терапевтичному відділенні розгорнути інфекційне. Бо ж, як відомо, вдома й стіни лікують. Водночас було зменшено контактність пацієнтів.
Наші лікарі бездоганно справилися зі своїм основним завданням. За це їм велика вдячність.
Прикро, звичайно, що в той час деякі політичні діячі та народні обранці тільки споглядали зі сторони. А зараз з'явилися на арені.
Чи потрібне сьогодні інфекційне відділення?
Однозначної відповіді не дам. Все залежатиме від того, як поширюватиметься COVID-19 Заставнівщиною. Наразі ситуація контрольована.
Ми щиро дякуємо мешканцям району за розуміння. Вони дослухаються до порад та рекомендацій лікарів.
Бережуть себе і своїх рідних від загрози. Багато зусиль докладають для упередження захворювання голови ОТГ та сільських рад.
Повірте, це проведена велика робота. А якщо потрібно буде, то будь-якого моменту інфекційне відділення знову розпочне повноцінну роботу.
Для цього є умови: практично до кожного ліжка підведено кисень, є обладнання і кваліфіковані фахівці. Допомоги потребують терапевтичні хворі.
Зараз потрібно усім разом докласти максимум зусиль для того, щоб втримати у районі опорну лікарню. Отримати ще деякі пакети медичних послуг. Щоб пацієнти, хворі люди не шукали медичної допомоги у лікарнях інших районів.
У нас хороші спеціалісти, які повертають людей до життя, допомагають відновити здоров'я. Для ще кращої та ефективнішої їх роботи, вкрай, потрібен томограф та інше спецобладнання. Впровадження медичної реформи триває. Завершити її треба на найвищому рівні, для блага людей.
-- Дмитре Васильовичу, складається враження, що все крутиться довкола коронавірусу. Звичного життя не буде?
-- Це запитання недоречне. Зараз ми максимум зусиль докладаємо для підготовки закладів освіти до початку нового навчального року. Діти повинні отримувати повноцінну якісну освіту в гарно облаштованих приміщеннях, їсти в шкільних їдальнях, займатися у секціях та гуртках. Усі навчальні заклади (які не в ОТГ) забезпечені фарбою для ремонту в необхідній кількості.
Забезпечення початківців класами НУШ -- це питання першочергове. Забезпечення засобами захисту від ковіду школи та садочки -- теж не менш важливо. У цьому нашими помічниками є батьки та учителі і, звичайно, медики. І це ще одне підтвердження того, що наші краяни зацікавлені у профілактиці не тільки ковіду, але й інших захворювань. Значить буде результат. Впровадження дистанційного навчання продемонструвало й те, що більше уваги потрібно приділяти інформативному навчанню педагогів та оновленню комп'ютерної техніки у школах. Ось чим потрібно зараз займатися.
А не передвиборчим піаром та впровадженням маніпулятивних політтехнологій. Адже майбутнє та успіх України залежить від того, яким виросте молоде покоління -- наші діти.
Зараз на завершальному етапі будівництво нового корпусу Г.Шерівецької ЗОШ, яка буде опорною в ОТГ, яке створиться. Навчання школярі мають розпочати вже у вересні цього року.
Наступного року завершиться будівництво школи у с. Веренчанка. Довгобудів у нашому районі не повинно бути. Це ганебне явище -- будувати заклади соціального спрямування десятиліттями. Реконструкцію стадіону, що в м. Заставна теж віднесу до цієї категорії. А ще як засіб додаткової маніпуляції виборцями.
Роботи тривають.
Так-то відвикайте використовувати для інтриг. Це місце для тренувань. Нашими дорогами ніби ворожі танки проїхали. Усі потрібно привести до ладу, відремонтувати. І це все робиться. Без крику, галасу, піару. Адже це наша повсякденна робота, зобов'язання, які ми на себе брали.
-- Дякую за розмову та успіхів усім нам.
Олена Вакарчук спеціально для "Заставна Сьогодні"